Impelki przegrywają w pierwszym półfinale [RELACJA]

2017-04-05, Autor: prochu

Impel Wrocław przegrał pierwsze starcie półfinałowe Orlen Ligi z Grot Budowlanymi Łódź 1:3. We wtorkowym meczu w Łodzi - mimo wyrównanej walki - lepsze okazały się gospodynie, które do sukcesu poprowadziła Kaja Grobelna.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli Impelek, bowiem konsekwentna gra zagrywką i skuteczność na bloku dały ważne zwycięstwo. Znów fantastycznie w ataku radziła sobie Katarzyna Konieczna, która cały czas znajduje się w wybornej formie. Niestety, było to miłe złego początki. W kolejnych partiach, mimo udanych początków, Impel musiał uznać wyższość rywalek.

Impelki mogą żałować szczególnie czwartej partii, bo mimo iż przegrywały w setach 1:2, to jeszcze mogły w Atlas Arenie sporo ugrać. W końcówce prowadziły już 21:18 i gdyby zwyciężyły, doprowadziłyby do tie-breaka i jednocześnie wywalczyły co najmniej jeden punkt meczowy, co miałoby ogromne znaczenie w kontekście rewanżu. Tymczasem łodzianki niesione dopingiem własnej publiczności końcówkę czwartego seta wygrały 7:1, zdobywając w tym fragmencie meczu aż trzy punkty blokiem. Mecz zakończyła Gabriela Polańska, która zatrzymała na siatce atak Impelek. Budowlane wygrały tę partię 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Świetne zawody rozegrała Kaja Grobelna, atakująca Grot Budowlanych. Wrocławiankom we znaki dała się również Paulina Maj-Erwardt, która świetnie radziła sobie w defensywie, co miało przełożenie na wiele kontrataków. Swoje dołożyły także środkowe, a efektem była wygrana w całym spotkaniu.

Impel nie był bez szans. Ponownie z dobrej strony pokazała się wspomniana już Katarzyna Konieczna. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowały jeszcze Megan Courtney, Natalia Mędrzyk i Agnieszka Kąkolewska. Teraz trener Marek Solarewicz ma sześć dni na wyciągnięcie wniosków i przygotowanie się do rewanżu. Przegrana 1:3 w Łodzi sprawia, że wrocławianki - jeśli chcą myśleć o awansie do finału - muszą wygrać u siebie 3:0 lub 3:1 i następnie pokonać Budowlane w "złotym secie". Nie jest to zadanie niewykonalne, ale z całą pewnością bardzo trudne.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 10 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 18 w Hali Orbita. Zwycięzca tej pary w finale zmierzy się z wygranym dwumeczu Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów. W pierwszym meczu policzanki wygrały na wyjeździe 3:0.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0