Impelki sprostały wyzwaniu. Pewne trzypunktowe zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej [RELACJA]

2018-03-09, Autor: prochu

Siatkarki Impelu Wrocław pewnie pokonały czerwoną latarnię Ligi Siatkówki Kobiet - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Dzięki tej wygranej podopieczne Marka Solarewicza awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli i mają trzy punkty przewagi nad strefą barażową. MVP tego spotkania została Weronika Wołodko.

Mecz praktycznie cały czas był pod kontrolą siatkarek z Dolnego Śląska. Wrocławianki pewnie wygrały sety dwukrotnie do 19 i 20, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. Przyjezdne bardzo dobrze przyjmowały zagrywki, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej było wyprowadzić atak. Impelki zdominowały wręcz rywalizację w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Tamara Gałucha, która zdobyła 15 punktów. 10 oczek dołożyła kapitan Impela - Ilona Gierak, a nagroda MVP trafiła w ręce Weroniki Wołodko.

- Był to bardzo ważny mecz, dlatego cieszymy się, że zakończyłyśmy go w trzech setach na naszą korzyść. Wszystkie zagrałyśmy bardzo dobrze, drużynowo, co zaowocowało tak wysoką wygraną. Według mnie kluczowym elementem była zagrywka, którą odrzuciliśmy siatkarki z Dąbrowy od siatki, dzięki czemu ułatwiliśmy sobie odczytywanie intencji rywalek - mówiła po meczu Anna Łozowska, środkowa Impelu Wrocław.

Zwycięstwo bez straty seta dało Impelkom trzy cenne punkty. To pozwoliło na przeskoczenie w tabeli o jedno miejsce w górę. Dzięki temu wrocławianki oddaliły się od strefy barażowej. W dole tabeli jednak nadal jest ścisk, a jedna wygrana może całkowicie zmienić kolejność zespołów. Końcówka fazy zasadniczej zapowiada się zatem bardzo emocjonująco.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają w końcu w domu. 18 marca (niedziela) o godzinie 17 podejmą w Hali Orbita wicelidera tabeli Ligi Siatkówki Kobiet - zespół ŁKS Commercecon Łódź. Będzie to pierwszy z dwóch nadchodzących meczów z zespołami z topu tabeli. Kolejne w kolejce jest bowiem spotkanie z mistrzem Polski - Chemikiem Police.

MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 0:3 (19:25, 19:25, 20:25)