Impelki zdobyły kolejne doświadczenie, ale przegrały z Legionovią [RELACJA]

2017-10-29, Autor: prochu

Nie udała się Impelkom inauguracja sezonu w Jelczu-Laskowicach. Choć młody zespół zdobył bezcenne doświadczenie, to tym razem nie wywalczył ligowych punktów. Siatkarski z Legionowa były lepsze od wrocławianek i wygrały 3:1.

Celem Impelek na to spotkanie było pokazanie się z lepszej strony niż podczas ubiegłotygodniowego meczu z Pałacem Bydgoszcz. W kluczowych momentach powróciły jednak te same błędy, co w konsekwencji nie pozwoliło na nawiązanie walki z przeciwnikiem. Pojedynek ten rozegrano w Jelczu-Laskowicach. Podobnie jak w zeszłym sezonie, tak i w tym - to element promocji siatkówki w całym rejonie. Dotychczas hala na przedmieściach Wrocławia pozostawała dla Impelek miejscem, gdzie zawsze wygrywały.

Już pierwszy set pokazał, że o zwycięstwo nie będzie łatwo. Impelki prowadziły wyrównaną grę z rywalkami, ale te w pewnym momencie zdobyły przewagę, której nie oddały do końca seta. O drugiej odsłonie spotkania wrocławianki z pewnością chciałyby zapomnieć. Sztab szkoleniowy ratował się zmianami, jednak one nie przynosiły wyczekiwanego rezultatu - Legionovia wygrała 25:14.

Trzeci set został rozegrana pod dyktando Impelek. Do gry wróciła radość, a przede wszystkim skuteczność w ataku. Niewiele zabrakło, by podopieczne Marka Solarewicza przedłużyły spotkanie o tie-break. Jednak w kluczowych momentach czwartego seta znów pojawiły się niespójne akcje, dzięki którym to legionowianki mogły wyprowadzić zabójcze kontrataki.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3, a wrocławianki drugi mecz z rzędu nie zapisały choćby punktu na swoim ligowym koncie. Najbliższy mecz Impelki rozegrają na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie BKS Profi-Credit Bielsko-Biała (5 listopada o godzinie 20), czyli rywal z wyższej półki ligowej. W Hali Orbita siatkarki pojawią się tydzień później (12 listopada, również o 20), gdzie zmierzą się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Impel Wrocław - Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 14:25, 25:22, 22:25)