Imponująca seria Śląska. Wygrali wszystkie mecze rundy jesiennej

2013-12-16, Autor: jg
W meczu na szczycie I ligi grupy B piłkarze ręczni Śląska Wrocław pokonali w Zawierciu Viret 37:31 (21:18) i zakończyli pierwszą rundę rozgrywek z kompletem 13 zwycięstw.

W pierwszych dziesięciu minutach hit ostatniej kolejki pierwszej rundy był bardzo wyrównanym widowiskiem. Wówczas na prowadzenie 8:7 wyszli wrocławianie i jak się później okazało nie oddali go już do końca spotkania. Śląsk dobrze radził sobie z agresywną obroną gospodarzy, a na przerwę schodził z przewagą trzech oczek.

Na początku drugiej odsłony podopieczni Aleksandra Malinowskiego rzucili pięć bramek, a stracili tylko jedną. Zrobiło się 26:19 i mniej więcej taką przewagę ekipa WKS-u utrzymywała już przez całą drugą połową. W 50 minucie było 30:24 dla Śląska, a po końcowej syrenie wrocławianie mogli cieszyć się z imponującego osiągnięcia w rundzie jesiennej, w której to odnieśli komplet 13 zwycięstw, co zbliża ich do realizacji marzenia o powrocie do PGNiG Superligi.

Teraz w rozgrywkach I ligi nastąpi przerwa do 18/19 stycznia. Wówczas Śląsk zagra w Przemyślu z AZS-em.

Viret CMC Zawiercie – Śląsk Wrocław 31:37 (18:21) Viret: Kot, Kruk – Kapral 8, S. Zagała 5, Pakulski 2, Kijowski 3, Kąpa, Komalski 3, Biernacki 2, Kowalski 7, Makaruk 1. Kary: 6 min.

Śląsk: Schodowski, Philippe – Krupa 1, Płonka 5, Kryński 1, Herudziński, Baran 3, Koprowski 1, Jarowicz 5, Miszka 5, Nowak 4, Wróblewski 4, Ścigaj 8. Kary: 16 min.