Wiadomości
Inwestycje rowerowe w 2014 roku. Sprawdź, co nowego dla cyklistów szykują urzędnicy
Przypomnijmy, w tegorocznym budżecie miasta na program rowerowy przeznaczono 3,2 mln złotych. To o 400 tys. złotych mniej niż w 2013 roku, ale i tak sporo więcej niż pierwotnie zapisano w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, gdzie przy pozycji "program rowerowy 2014 rok" figurowała kwota 1 mln 130 tys. złotych.
Zobacz także
Podczas przedstawiania projektu budżetu urzędnicy podkreślali, że oprócz programu rowerowego dodatkowe 6 mln złotych na budowę ścieżek rowerowych zostanie wydanych przy okazji przebudowy dróg.
- Te środki są rozproszone wśród innych zadań inwestycyjnych - tłumaczył w listopadzie Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.
I tak w 2014 roku nowe drogi rowerowe powstaną przy okazji przebudowy m.in. ul. Curie-Skłodowskiej, Nowowiejskiej, Zamkowej, Krupniczej, Okulickiego czy Mińskiej.
W życie zostaną wcielone także inwestycje, które pierwotnie miały być gotowe już w zeszłym roku. Chodzi o drogi rowerowe na ul. Powstańców Śląskich (między ul. Wielką a rondem), a także na ul. Legnickiej, Na Polance i Piaskowej.
Ułatwienia dla cyklistów powstaną też w ramach uspokajania ruchu na Nadodrzu, gdzie m.in. ma zostać dopuszczony ruch rowerowy "pod prąd".
- Mamy również zamiar połączyć osiedle Nowy Dwór z centrum miasta - zapowiadał pod koniec listopada ubiegłego roku Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w magistracie.
I rzeczywiście, w planach na 2014 rok znalazła się budowa drogi rowerowej na ul. Strzegomskiej, Robotniczej i Śrubowej. Nowa droga ma pojawić się też na ul. Borowskiej, dzięki czemu cykliści bez przeszkód będą mogli dojechać aż do ul. Grota-Roweckiego.
Powstanie też, zapowiadana już w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, ścieżka rowerowa na ul. Oławskiej - od fosy miejskiej do ul. Krasińskiego, jak również droga rowerowa na ul. Legnickiej, pomiędzy ul. Poznańską i Rybacką.
Z kolei na ul. Trzebnickiej, między placem Powstańców Wielkopolskich a ul. Łokietka, a także na ul. Mickiewicza, od ul. Kopernika do mostu Zwierzynieckiego, pojawią się pasy rowerowe, a nowe ciągi pieszo-rowerowe zaplanowano m.in. na ul. Racławickiej, Przyjaźni, Wyszyńskiego, Pawiej i Marszowickiej.
Nowe przejazdy rowerowe mają powstać na ul. Świdnickiej (przy okazji zmiany oblicza ul. Bogusławskiego), a także na placu Strzegomskim.
- Optymistyczne jest to, że większość tego, co zaplanowane, to inwestycje o istotnym znaczeniu dla systemu komunikacji rowerowej miasta - komentują na łamach portalu Rowerowy Wrocław członkowie Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.
Urzędnicy nie zapomnieli też o nowych miejscach parkingowych dla cyklistów - w 2014 we Wrocławiu ma pojawić się ponad 120 kolejnych stojaków.
Tagi: rowerzyści wrocław, inwestycje rowerowe Wrocław, program rowerowy, DANIEL CHOJNACKI, maciej bluj, wrocławska inicjatywa rowerowa
Zobacz także
Komentarze (1):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Odnalazł się 15-letni Adrian, który widziany był ostatnio we Wroclavii
38040 -
10 osiedli we Wrocławiu z niezwykłą historią
37111 -
Wrocław: Atak szczurów w samym centrum miasta. "To bestyjki"
31346 -
Seryjna złodziejka w Rossmannie. Zobacz, jaki miała sposób
28387 -
Wrocław: Arkady Wrocławskie zostaną zamknięte. Właściciel sprzedaje budynek
28213
Najczęściej komentowane
-
We Wrocławiu jedna lista się nie sprawdziła. Ani dwie
4 -
Wrocław: Mieszkańcy informują o piratach drogowych. Gdzie jeżdżą za szybko?
4 -
Gigantyczny korek na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia
3 -
Zmiana czasu na letni już w ten weekend. W tym roku zegarki przestawiamy wyjątkowo szybko
3 -
Wrocław: Obok średniowiecznej warowni stanęły toalety toi toi. Miasto się tłumaczy
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~rododendron 2014-01-08
16:33:47
Zasługującym pochwał nigdy za wiele; uważam, że magistrat od czasów pojawienia się na stanowisku oficera rowerowego pana Daniela Chojnackiego o wiele lepiej prowadzi politykę rowerową. Może nie jest to jakaś rewolucja, ale pozytywna ewolucja na pewno. Tylko tak trzymać. Brawo.