Jak oni to zremisowali? Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:3 [RELACJA]

2018-08-27, Autor: prochu, Łukasz Maślanka

W ten wieczór na stadionie piłkarskim w Sosnowcu zabrakło tylko trzęsienia ziemi, gradobicia i wichury. Miejscowe Zagłębie zremisowało ze Śląskiem Wrocław 3:3, choć do przerwy przegrywało 0:2, a w drugiej połowie zdołało nawet wyjść na prowadzenie!

Można to już powiedzieć wprost: Śląsk Wrocław się zawiesił, jak stare wydania systemu operacyjnego Windows. Ten jeden jedyny raz w tym sezonie, kiedy wrocławianie wygrali, był szmat czasu temu, bo w połowie lipca. Wtedy na dzień dobry Śląsk pokonał Cracovię. Od tamtej pory trener Tadeusz Pawłowski szukają szczęścia a to we Wrocławiu, a to krążąc po Polsce, ale zwycięstw z tego nie ma.

W tej kolejce aż się prosiło, aby trzy punkty przywieźć właśnie z Sosnowca. W końcu Śląskowi przyszło grać z beniaminkiem Ekstraklasy, który pałęta się w dole tabeli, a składem nie straszy. Zatem - nic, tylko wygrywać, złapać więcej pewności siebie i pokazać, że Śląsk w tym sezonie może być groźny. I do przerwy meczu w Sosnowcu wydawało się, że wrocławianie w końcu dopną swego. W 11. minucie Śląskowi dał prowadzenie Marcin Robak, z kolei w 25. minucie na 2:0 podwyższył Farshad Ahmadzadeh, dla którego było to zarazem premierowe trafienie w Ekstraklasie.

Mecz wyjazdowy, do przerwy prowadzenie 2:0 - czego chcieć więcej, aby w drugiej połowie zrobić swoje i to utrzymać? Okazało się jednak, że dla Śląska optymalne prowadzenie musi wynosić 5 lub 6 do zera (mniej więcej), wtedy o dobry wynik można być spokojnym. Ironizujemy, ale trudno uciec od takich słów analizując to, co wrocławianie zrobili po przerwie w meczu z Zagłębiem. W 56. minucie, po błędzie obrony Śląska - nieudolnie ustawiającej spalonego - kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Vamara Sanogo. Trzy minuty później zaś mecz zaczął się od nowa, bo kolejnego gola zdobył właśnie Sanogo, tym razem po koszmarnym błędzie Kamila Dankowskiego w obronie. Jakby tych klęsk było mało, w 61. minucie z boiska wyleciał pomocnik Śląska Augusto. Wreszcie nadeszła 65. minuta, dobrym podaniem popisał się Konrad Wrzesiński, w polu karnym Śląska najwięcej sprytu miał Żarko Udovicić i proszę: Zagłębie objęło prowadzenie 3:2.

Zagłębie poczuło krew i chciało jeszcze raz uderzyć wrocławian, ale Wrzesiński nie dał rady zaskoczyć strzałem Jakuba Słowika, a Szymon Pawłowski trafił w poprzeczkę. Tak czy inaczej, to gospodarze byli w komfortowej sytuacji, bo prowadzili, a Śląsk grał w 10. W tym pełnym niespodzianek meczu doszło jednak do kolejnej, tym razem tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. We własnym polu karnym ręką zagrał Artur Jędrych, a arbiter - zanim wskazał na “wapno” - sprawdził całe zdarzenie w systemie VAR. Po obejrzeniu powtórki wideo wątpliwości się rozwiały, Śląsk dostał rzut karny, a na gola zamienił go Robak. W ten sposób doświadczony napastnik zdjął swój zespół ze stryczka.

Co się dzieje ze Śląskiem Wrocław w ostatnich tygodniach? Na to pytanie nie ma jeszcze dobrej odpowiedzi. Ale już teraz jedno jest pewne: po sześciu meczach zespół trenera Tadeusza Pawłowskiego ma 6 pkt. na koncie. Punktując w takim tempie i z taką grą, Śląsk w tym sezonie wiele nie zwojuje. Chyba, że się obudzi, a pierwszą do tego okazję będzie miał już w sobotę (1 września), kiedy podejmie u siebie Wisłę Kraków.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:3 (0:2)
Bramki: Sanogo (56., 59.), Udovicić (65.) - Robak (11., 90. - karny), Ahmadzadeh (25.).

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Heinloth, Jędrych, Polczak, Banasiak - Wrzesiński (85. Alexandre), Milewski, Rzonca (46. Nowak), Pawłowski, Udovicić - Sanogo.
Śląsk Wrocław: Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak - Ahmadzadeh (78. Gąska), Pałaszewski (64. Łabojko), Augusto, Chrapek (60. Radecki), Pich - Robak.

Żółte kartki: Heinloth, Pawłowski, Jędrych - Pałaszewski, Augusto.
Czerwona kartka: Augusto (61. - za drugą żółtą)
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: ok. 4 tys.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0