zamknij

Wiadomości

Jak szeroka będzie Buforowa?

2010-05-06, Autor: bk
Spółka Wrocławskie Inwestycje rozpisała przetarg, który ma wyłonić projektantów przebudowy ul. Buforowej. Tą trasą mamy dojeżdżać do autostrady A4

Reklama

- Projekt i zezwolenia na budowę ul. Buforowej powinny być gotowe do końca 2011 – mówi Marek Szempliński, rzecznik spółki Wrocławskie Inwestycje.

 

Przebudowa ul. Bardzkiej, która kosztuje ok 170 mln zł, skończy się jeszcze w tym roku. Dlaczego piszemy o kończącym się remoncie przy okazji przetargu na ul. Buforową? To proste: tylko tymi dwoma ulicami da się dojechać do autostrady A4 (węzeł Krajków) omijając ul. Karkonoską.

 

Kłopot z połączeniem Wrocławia z autostradą do dziś polega na tym, że jest tylko jedna sensowna droga, którą da się dotrzeć z centrum na tę najważniejszą arterię południowej Polski. Od lat urzędnicy obiecują, że remontu doczeka się ciąg ulic Buforowa – Bardzka oraz droga wojewódzka 395 (w kierunku na Strzelin), dziś przypominająca raczej ser szwajcarski niż jezdnię.

 

Pozornie wszystko było tak jak trzeba. Urząd marszałkowski zdecydował się wyremontować drogę od granic miasta do autostrady, a magistrat obiecał zrobić Bardzką i Buforową. Na co miał dostać pieniądze unijne, dzielone przez ludzi marszałka.

 

Schody zaczęły się, gdy przyszło do ustalania szerokości tych ulic. Ponieważ w budżecie województwa pieniędzy jest trzy razy mniej niż w kasie miasta, marszałkowie zdecydowali, że droga poza granicami miasta nie będzie szersza niż dziś. Czyli będzie miała po jeden pas ruchu w każdą stronę.

 

Na to magistrat stwierdził: skoro tak to my szerszą tę trasę zbudujemy jedynie do wiaduktu kolejowego, a dalej na południe będziemy mieli jedynie po jednym pasie jezdni.

 

Takie postawienie sprawy marszałkom się nie podobało. Stwierdzili oni, że w takim razie przekażą pieniądze unijne na inne inwestycje drogowe. Co spowodowało efekt, jaki oglądamy dziś. Bardzka (do wiaduktu kolejowego) będzie przerobiona jeszcze w tym roku, a Buforowa (na południe od niego) najwcześniej w 2012 roku. A i to tylko wtedy, gdy w kasie miasta będą pieniądze.

 

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że konflikt między urzędami wkrótce się zakończy.
- Chcemy na przełomie maja i czerwca rozpisać dodatkowy nabór projektów na dofinansowanie inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu. W puli byłoby 10 mln euro, a magistrat mógłby zgłosić właśnie przebudowę Bardzkiej czy Buforowej – mówi Grzegorz Roman, w zarządzie województwa odpowiedzialny za dzielenie pieniędzy unijnych.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2010-05-07 16:36:58

  To po prostu kpina czyżby Wrocław nie należał już do żadnego województwa ? A moze panu marszałkowi woj. Dolnośląskiego nie zależy na mieszkańcach tak marnej wioski jaką jest Wrocław ? Od jakiegoś czasu obserwuje że osady które nie mają z Euro 2012 nic wspólnego lepiej są finansowane i lepiej zarządzane niż te które mają być gospodarzami Euro . To jakaś kpina albo niesmaczny żart , a puźniej się dowiemy że tyego nie wybudują a tamtego nie postawią . Jaki jest sens budowy nowoczesnej drogi jednopasmowej - chyba wiadomo że żaden - tym bardziej dziwi taka przepychanka - tak jakby marszałkowie i Wrocławianie żyli w dwóch różnych światach .

  1 0
 • ~ 2010-06-08 00:47:46

  lepsza porzadna jednopasmówka,odpowiwedniej szerokosci i dobrej nawierzchni ,aniżeli znowu wywłaszczanie ludzi z ich prywatnej wlasnosci.Czy musimy miec wszystko zalane betonem ,czy nie mozna sie normalnie przejśc z Gaju na spacer za wiadukt i posłuchać spiewu ptaków?Niech buduja drogi ale tam gdzie jest miejsce,a nie ludziom pod oknami domów.Naprawde zal mi tych nowych wywlaszczanych na sile.Tam jest duzo nowych domow,co z tymi ludzmi,moze ktos mi odpowie?Ale u nas wszystko do góry nogami.Najpierw pozwolenia na budowe,a potem wywlaszcenie i budowa nowej autostrady.Kto sprzedaje i odbiera ten sie w piekle poniewiera

  0 1
 • ~ 2010-10-28 23:06:35

  A czy ktos mysli o tych ludziach, którzy mieszkanją na Jagodnie i nie maja możliwości dojść do wiaduktu??? A te korki co rano, 1 km jedzie się 15 min. To jest kpina!!!

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na którym miejscu twoim zdaniem Betard Sparta zakończy sezon zasadniczy PGE Ekstraligi?


Oddanych głosów: 122