Jan Urban: Gra wyglądała atrakcyjnie

2017-07-31, Autor: prochu

W piątek Śląsk Wrocław pokonał po niezłym meczu Lechię Gdańsk 3:2. - To było dobre spotkanie i fajne widowisko dla kibiców - mówił po wygranym starciu szkoleniowiec WKS-u Jan Urban.

Jan Urban (trener Śląska): Jest o czym opowiadać. W pierwszej połowie to Lechia miała optyczną przewagę, ale tego się spodziewaliśmy, bo oni nie lubią nie mieć piłki. Gdy udało nam się odebrać rywalom piłkę, wychodziliśmy z niebezpiecznymi kontratakami. Wywalczyliśmy prowadzenie 2:0 do przerwy i wydawało się, że będzie łatwiej. Ale po siedmiu minutach drugiej połowy było już wiadomo, że będzie bardzo trudno. Był nawet moment, kiedy wyglądało na to, że Lechia strzeli trzecią bramkę. Zespół się podniósł, pokazał charakter. Gra wyglądała atrakcyjnie, cios za cios, nikt nie chciał się zadowolić remisem. Dobry mecz i fajne widowisko dla kibiców.

Przysnęliśmy na początku drugiej połowy, za takie błędy drogo się płaci. W tak krótkim czasie stracić wszystko, co wypracowaliśmy przez 45 minut - to może podziałać dołująco. Dlatego był moment, że Lechia mogła wyjść na prowadzenie. Potem wróciliśmy do gry, była akcja za akcję, dużo się działo. Widziałem zdjęcie faulu na Sito Rierze i nie wyglądało to dobrze. Staw skokowy mocno oberwał, ale nie wiemy, co będzie dalej. Musimy poczekać na dokładne badania.