Wiadomości

Jedno z wrocławskich skrzyżowań w ekspresowym tempie zamienią w rondo. Ma być bezpieczniej

2015-06-02, Autor: jg
Do nowej organizacji ruchu będą musieli od środowe poranka przyzwyczajać się kierowcy poruszający się w rejonie zbiegu ulic Koszalińskiej i Hermanowskiej we Wrocławiu. Powstanie tam rondo.

Reklama

W nocy z 2 na 3 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Koszalińskiej i Hermanowskiej we Wrocławiu. Na krzyżówce obowiązywać będą zasady ruchu właściwe dla ronda.

 

Jak podają urzędnicy i drogowcy - pośrodku skrzyżowania wyznaczone zostanie czerwone rondo o powierzchni około 18 metrów kwadratowych, na które od środy kierowcy będą musieli wjeżdżać z zachowaniem określonych środków ostrożności.

 

Jak dodają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, zmiana zostaje wprowadzona na polecenie zarządzającego ruchem w celu poprawy bezpieczeństwa zmotoryzowanych i pieszych w tym rejonie.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Mecenas 2015-06-02
  18:26:00

  4 0

  Ciekawe ze w Warszawie z tego samego powodu likwiduja ronda...

 • ~Dude 2015-06-03
  02:51:45

  1 1

  @Mecenas: Bo Warszafka to wiocha i miejscowi, prowincjonalni kierowcy nie radzą sobie z tak nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Wszystko co spowalnia ruch jest według mnie jak najbardziej pożądane. Albo to, albo zabrać prawa jazdy połowie kierowców, którzy nie myślą o niczyim bezpieczeństwie.

 • ~śmiechu warte 2015-06-03
  14:37:38

  1 0

  "zabrać prawa jazdy połowie kierowców"

  Jak widzę socjalucha-zamordystę twojego pokroju, to nie dziwię się, że rządząca klika nie chce legalizacji broni- wolni ludzie od razu odstrzeliliby ciebie i tobie podobnych pajaców, którzy chcą wiecznie coś komuś zabierać, zmieniać i zakazywać "bo oni wiedzą lepiej". Tfu!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.