Jeśli nie wygrywasz 3:0, przegrywasz 2:3. Przegrana Volley na inaugurację [RELACJA]

2018-11-05, Autor: prochu

W meczu 1. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Volley Wrocław przegrał w Radomiu z E.Leclerc Radomką 2:3. Wrocławianki prowadziły już 2:0, ale w ich szeregi wkradło się rozluźnienie, które wykorzystały miejscowe, najpierw doprowadzając do wyrównania, a nastepnie przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie po myśli drużyny trenera Marka Solarewicza. Wrocławianki narzuciły swój styl gry, dominując na boisku. Pewne ataki, obrony, które pozwalały na wyprowadzanie kontr - to wszystko napędzało grę ekipy z Dolnego Śląska. Tak dobrą dyspozycję Volley Wrocław utrzymał jeszcze w drugiej partii, którą także wygrał (zwycięstwa w setach odpowiednio do 22 i 17).

Początek trzeciej odsłony mógł wskazywać na to, że spotkanie nie potrwa ani seta dłużej. Sytuacja zmieniła się w połowie partii. Wtedy piąty bieg wrzuciły gospodynie, które jak za dotknięciem różdżki odmieniły swoją grę. Wrocławianki utraciły pewność siebie, a rywali zaczęły wykorzystywać każdą nadarzającą się szansę na zdobycie punktów. I prawdę mówiąc podopieczne Marka Solarewicza poza początkowymi fragmentami trzeciej i czwartej partii, niewiele miały do powiedzenia. Trzeciego seta przegrały do 15, a kolejną odsłonę do 17. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był więc tie-break.

Ostatnią partię lepiej zaczęły gospodynie. Przy stanie 10:7 do dobrej gry powróciły jednak przyjezdne i wydawało się, że mogą powalczyć jeszcze o wygraną, bo zdobywając cztery punkty z rzędu wyszły na prowadzenie. Niestety, wtedy serię punktów odnotowały miejscowe, które wygrały seta 15:11 i całe spotkanie 3:2.

Najwięcej punktów dla Volley Wrocław zdobyła Natalia Murek - 15. Trzy kolejne siatkarki zdobyły ponad 10 punktów - Aleksandra Rasińska, Anna Łozowska i Magda Soter. Po drugiej stronie siatki zdecydowaną liderką była Majka Szczepańska, autorka 27 punktów i zdobywczyni nagrody MVP sobotniego meczu.

Najbliższe spotkanie wrocławianki rozegrają z wicemistrzem Polski - ŁKS-em Commercecon Łódź. Mecz odbędzie się 10 listopada o godzinie 16:30 w Hali Orbita.

E.Leclerc Radomka Radom - Volley Wrocław 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:17, 15:11)