zamknij

Wiadomości

Jest finał wstrząsającej sprawy wrocławianki, której z powodu otyłości zabrano dzieci

2016-01-04, Autor: jg
Po raz kolejny powróciła wstrząsająca historia Anny Kapeli. Wiosną widzowie po raz pierwszy usłyszeli opowieść zrozpaczonej matki, która z  powodu otyłości, została pozbawiona dzieci. Jej dwie córeczki – Patrycja i Wiktoria, decyzją sądu trafiły do ośrodka wychowawczego we Wrocławiu. Przez ponad pół roku kobieta walczyła o ich odzyskiwanie, poddała się nawet operacji zmniejszającej żołądek. Teraz udało się odzyskać dzieci.

Wrocławianka pojawiła się w programie „Świat się kręci” w TVP2 już 8 maja – wtedy po raz pierwszy opowiedziała o swojej dramatycznej historii. Po wyjściu ze szpitala, 14 listopada 2014 roku, przed drzwiami mieszkania Anny Kapeli pojawiło się dwóch policjantów i pracownik MOPS-u, który przedstawił postanowienie z sądu o konieczności zabraniu dzieci do ośrodka.

Reklama

 

 

Wrocławianka może także liczyć na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – wsparcie psychologa, asystenta rodziny. Na szczęście te święta wszyscy spędzili już wspólnie – dziewczynki wróciły pod opiekę mamy.

 

Jednak wiele musiało się zmienić w życiu tej rodziny, aby było to możliwe. Przypomnijmy, że kobieta w czerwcu przeszła pomyślnie operację zmniejszenia żołądka, a dziewczynki od momentu przeniesienia do ośrodka opiekuńczo-wychowawczego coraz częściej chorują.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~zubbz 2016-01-04 15:29:50

    no jasne - trzeba było narąbać rodzinie w papierach i w psychice i zobaczyć, że oddzielone od matki dzieci są bardziej podatne na choroby, by stwierdzić, że jednak jak się komuś pomoże, to problemy mogą zniknąć ... po polsku-katolicku lepiej rozdzielić rodzinę niż jej pomóc!!

    3 18
  • ~reoe 2016-01-04 16:54:40

    ~zubbz - to właśnie lewacka ideologia doprowadziła do takich postanowień sądowych, odczep się od Polaków-katolików

    30 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Wrocław ma problem z rasizmem?
Oddanych głosów: 186