Wiadomości

Jest już znany termin budowy wału przeciwpowodziowego na Kozanowie

2011-07-25, Autor: dk
To już pewne. We wrześniu będzie przetarg na budowę wału przeciwpowodziowego na Kozanowie. Prace budowlane mają zacząć się już w kwietniu 2012 roku, a ich koszt to ok. 25 mln zł.

Reklama

W maju radni miejscy pozwolili władzom miasta na podpisanie porozumienia z marszałkiem i wspólne zbudowanie wału. W piątek prezydent Rafał Dutkiewicz zapewnił przedstawicieli stowarzyszenia „Kozanów”, które walczy o powstanie zabezpieczeń przeciwpowodziowych przy ulicy Ignuta o tym, że plany są poważne.Wał u podstawy ma mieć 30 metrów szerokości, w koronie 4 metry, ponad kilometr długości i wysokość 3 metrów. Budowa ma kosztować prawie 25 mln zł. Miasto Wrocław da na inwestycję 5 mln zł w formie dotacji. 10 mln zł wyłoży podległy marszałkowi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, kolejne 10 mln będzie pochodzić z rządowego „Programu dla Odry”.

Budowa ma zakończyć się za dwa lata.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~yhmm 2011-07-25
  18:20:49

  0 0

  "budowa ma się zakończyć za 2 lata\" ... bez komentarza ;) przy obecnych czasem anomaliach pogodowych, ulewnym rok w rok lipcu, budowa \"rozpocznie się w kwietniu 2012\" , ale tak szybko się wg mnie nie zakończy, no chyba, że kolejnymi podtopieniami :) i jeszcze tak a propo wał ma mieć AŻ \"ponad kilometr długości\" i ma powstać w 2 lata ?? to tylko chyba w PL tak długo można to robić, np w Nowym Orleanie (USA) wały na długość chyba bodajże 15-17 km powstały w ok 6-7 miesięcy i oczywiście w o wiele lepszej jakości , niż wydaje mi się te , które powstaną u Nas... ale Polska to Polska, tyle...

 • ~Matt 2011-08-05
  12:22:36

  0 0

  Ten wał w niczym nie zmieni faktu, że kolejne powodzie prędzej czy później zdarzą się we Wrocławiu. Kozanów był zaplanowany jako teren zalewowy. Jeśli woda nie będzie mogła wylać na Kozanów to wyleje mocniej przed i za wałem, np. na Popowice lub Maślice i okolice stadionu. Czy miasto tam postawi wał dopiero jak dwa razy tam domy zostaną zalane? Znając realia UM to pewnie tak.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.