Wiadomości

Jest nowy rozkład lotów z Wrocławia, a w nim wiele nowości

2014-10-24, Autor: jg
21 połączeń niskokosztowych, 5 czarterowych i 9 biznesowych. Zimowy rozkład lotów Portu Lotniczego Wrocław jest tak bogaty, że każdy pasażer z łatwością znajdzie w nim coś dla siebie.

Reklama

Zimowa siatka połączeń wrocławskiego lotniska zostanie uruchomiona już w niedzielę 26 października. Co w niej? 35 kierunków, w tym 21 niskokosztowych, 5 czarterów oraz 9 połączeń biznesowych. To najbardziej rozbudowana siatka lotów zimowych w historii Portu Lotniczego Wrocław.

 

- W ofercie znajdą się popularne loty krajowe, ale też chętnie wybierane kierunki południowe, które nawet zimą pozwolą udać się na krótki urlop lub weekendowy city-break - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

 

 

W zimowej siatce nie zabraknie nowości. Linie lotnicze Eurolot wprowadzą codzienny lot do Warszawy o godz. 7.30. Z kolei tanie linie lotnicze Ryanair utrzymają popołudniowe połączenie do Warszawy-Modlina i uruchomią poranne o godz. 6.50. Irlandzki przewoźnik pozostawi w rozkładzie południowe przeboje lata, czyli loty do Rzymu i Barcelony, a także inne interesujące połączenia.

 

Nowością będą też loty na główne lotnisko w Glasgow (do tej pory Ryanair lądował w Prestwick) oraz Paryż Beauvais. Eurolot zaoferuje z kolei po raz pierwszy w sezonie zimowym loty do Paryża (Charles de Gaulle) i Zurychu. W sektorze połączeń czarterowych pojawią się połączenia z kurortami Egiptu i na Wyspach Kanaryjskich.

 

O wszystkich szczegółach, związanych z połączeniami niskokosztowymi, czarterowymi i dla biznesu, przeczytacie u nas w najbliższych dniach.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Yogi 2014-10-24
  16:01:22

  0 2

  Jestem rodowitym Wrocławiakiem i ze względu na wysokie ceny jakie stosuje port lotniczy Wrocław jestem już trzeci raz zmuszony latać z lotniska w Pyrzowicach. To chore, żeby co chwilę pisać super artykuły nt szerokiej siatki połączeń z Wrocławia. To bzdura. Wiecej połączeń jest z podkatowickich Pyrzowic, Gdańska czy Krakowa. Szkoda słów.....

 • ~wiszx 2014-10-24
  16:56:33

  2 0

  ale mi nowości!!!! Jak zwykle u naszego portu lotniczego coś, co jest e PL albo w Europie standardem tutaj zwie się nowością ! Co zrobił prezes PL we Wrocławiu w ciągu ostatnich lat w sprawie wprowadzenia do Wrocławia NOWYCH przewoźników??? NIC - od dawna! Jest za to jakiś cichy, na bank pół legalny układ z Ryanairem i to dlatego ta złodziejska firma lata sobie stąd w wiele miejsc! A gdzie inni przewoźnicy? KLM, Air France, GermanWings, easyJet? Nigdzie, bo w wyniku tego układu nikt ich tutaj nie wpuszcza a tym bardziej się o nich nie stara! Oby nowa ekipa zmieniła ta przestarzałą, podejrzana ekipę PL Wrocław - łącznie z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, bo stare trepy, gbury i układowcy!

 • ~sky 2014-10-24
  17:24:46

  4 0

  do Yogi... Ten "wrocławiak" to prowokacja?

 • ~rolop 2014-10-25
  08:30:11

  0 6

  W porównaniu z Poznaniem, Katowicami, nie mówiąc o Modlinie, to możliwości latania z Wrocławia są marne. Ilość operacji lotniczych też nie powala, choć trzeba przyznać stale wzrasta. Wiele osób z Dolnego Śląska jeździ na lotniska w Katowicach, Poznaniu czy Warszawy. A to przecież dodatkowe koszty i strata czasu. Wystarczy wejść na stronę lotniska w Dreźnie, żeby zobaczyć gdzie latają z podobnej wielkości miasta. Nie ma się co wstydzić nowego portu, natomiast siatka połączeń jest żenująco słaba. Narodowym przewoźnikiem jest już Ryanair, który wykonuje najwięcej lotów krajowych, autobusami wozi nas Polskibus, firma założona przez Szkotów, a piwo warzą nam Niemcy. Jesteśmy kolonią taniej siły roboczej i 40 milionowym rynkiem zbytu?

 • ~jacky 2014-10-25
  13:52:57

  8 0

  do rolopa: Ale pieprzysz głupoty wyssane z palca! Wrocław ma połączenia z 35-ma lotniskami w Europie, nie licząc czarterowych. Poznań 25 połączeń. Ilość pasażerów obsłużonych w 2013 roku we Wrocławiu i Poznaniu wg ULC odpowiednio 1 873 245 oraz 1 329 331. Ilość operacji Wrocław/Poznań 19 973/14 247. A odnoszenie ilości pasażerów do ilości podróżnych (przykład Drezna) to już całkowite pomieszanie z poplątaniem! Atlanta ma 420 tys mieszkańców i 10 milionów pasażerów na lotnisku. Czyli wg Ciebie wrocław proporcjonalnie powinien obsługiwać 150 milionów!
  Trzeba poczytać trochę statystyk, a dopiero potem zabierać głos.

 • ~jacky 2014-10-25
  13:55:05

  7 0

  sorry, pomyłka Atlanta ma 100 milionów pasażerów

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.