Wiadomości

Jest nowy sondaż wyborczy. Rafał Dutkiewicz deklasuje rywali

2014-10-25, Autor: Tomek Matejuk
Na blisko 67-procentowe poparcie, wedle najnowszego sondażu, może liczyć urzędujący prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Spośród jego kontrkandydatów najlepszy wynik uzyskałaby Mirosława Stachowiak-Rożecka z Prawa i Sprawiedliwości. Wspólny komitet Dutkiewicza i Platformy Obywatelskiej zdecydowanie wygrałby też wybory do rady miejskiej.

Reklama

Poprzedni sondaż, przeprowadzony na zlecenie Bezpartyjnych Samorządowców, wskazywał, że w nadchodzących wyborach do wyłonienia prezydenta Wrocławia może potrzebna być druga tura.

 

Inne wnioski płyną z najnowszego badania, które na zlecenie wspólnego komitetu Rafała Dutkiewicza i Platformy Obywatelskiej przeprowadził - na próbie 1100 osób - kilka dni temu instytut Homo Homini. Wynika z niego, że urzędujący prezydent Rafał Dutkiewicz może liczyć na poparcie 66,8 proc. osób.

 

Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości - wedle sondażu - zdobyłaby 15 proc. głosów, a kandydat SLD Waldemar Bednarz - 5,9 proc.

 

 

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Tomasz Owczarek z Wrocławskiej Inicjatywy Obywatelskiej (4 proc.), Aldona Wiktorska-Święcka z Bezpartyjnych Samorządowców (2,5 proc.), Robert Maurer z Nowej Prawicy (2,3 proc.), Emil Antoniszyn z PSL (1,7 proc.), Robert Bogusławski z Solidarności Walczącej (1,1 proc.) i Robert Winnicki z Ruchu Narodowego (0,6 proc.).

 

W badaniu nie uwzględniono dziesiątego kandydata na prezydenta Wrocławia - Konrada Rychlewskiego z Lewicy Wrocławskiej, bo gdy zlecano sondaż, nie był on jeszcze oficjalnie zarejestrowanym kandydatem.

 

Wspólny komitet Dutkiewicza i PO zdecydowanie - z wynikiem 51,3 proc. - wygrałby też wybory do rady miejskiej. Ten wynik w 37-osobowej radzie dałby mu 28 mandatów - po cztery w każdym z siedmiu okręgów.

 

Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 21,4 proc., SLD Lewica Razem - 8,9 proc., a Wrocławska Inicjatywa Obywatelska - 6,4 proc. Bezpartyjni Samorządowcy mogą liczyć na poparcie rzędu 3,1 proc., Nowa Prawica - 2,5 proc., Zieloni - 2,1 proc., Lewica Wrocławska - 1,6 proc., Solidarność Walcząca - 1,2 proc., Ruch Narodowy - 1 proc., a PSL - 0,4 proc. Nikt nie chce głosować na komitety Monarchistów i "Róbmy coś".

 

Jeśli takim wynikiem zakończyłyby się listopadowe wybory, PiS mógłby liczyć na 7 mandatów. O tym, do kogo trafią dwa pozostałe, decydowałyby szczegóły. Według różnych symulacji oba mogłyby przypaść PiS-owi, może być też tak, że jeden trafi do PiS, a jeden do SLD.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Realista 2014-10-25
  15:35:34

  1 0

  Nigdy PIS we Wrocławiu. Kierunek wschód. Tam dla nich miejsce.

 • ~ohoho 2014-10-25
  18:16:33

  17 0

  Wrocław przeprasza za PO i Dutkiewicza

 • ~sky 2014-10-25
  21:28:35

  2 0

  do Realista... Co bezpośrednio twojej osobie zrobił PiS, że go tak nienawidzisz? Ale tak szczerze. Bo ja osobiście nie znam osoby, która miała problemy z tą partią. Ale znam dużo osób, które wypowiadają się negatywnie na jej temat, ale są to głównie zasłyszane historie z drugiej ręki. Zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem żadnej polskiej partii. Ale dużo złego zaznałem od PO i pałam szczerą niechęcią do związanych z nią osób...
  Ubiegnę twoje możliwe pytanie i podam jeden z wielu przykładów: ukradziono moje pieniądze z mojego prywatnego konta w OFE.

 • ~Zdrój 2014-10-26
  00:52:58

  8 0

  Każdy ma prawo się POmylić przy głosowaniu, ale trzykrotnie tylko głupiec, albo potłuczony z tramwaju nr 17, który rankiem, bez uprzedzenia, najechał prezydenta Dutkiewicza, który użyczonym, służbowym samochodem, zatrzymał się w bezpiecznym zaułku, by zapytać o drogę do Ratusza. Użycz Dutkiewiczowi GPS-a, żeby trafił tam, gdzie jego miejsce - w Warszawie, na ławie na Wiejskiej, w spółdzielni Grabarczyka. NIE WIERZE w sondaż na zlecenie PO.

 • ~Hamburger 2014-10-26
  11:38:46

  8 0

  Niejaki Rafał D. alias "Prezydent" zanim trafi do kryminału, niech odda ze swojej kasy 4 000 000 zł, które lekką ręką wydał na drewniano-szklaną kładkę przez fosę w okolicy placu Orląt Lwowskich. Zawsze kiedy czytam, że w kasie miejskiej brakuje na jakiś poważniejszy cel miliona albo dwóch, staje mi przed oczyma ta pozbawiona monitoringu, dewastowana, odrapana i pomazana sprajem kładka - "wizytówka" miasta, a raczej świadectwo beztroskiej rozrzutności i arogancji Rafała D. Potem przypominam sobie "piękny" chiński lampion przepłaconego dwukrotnie stadionu, bufonadę Rafała D. nt. nowej WUW-y do 2016 roku, wspaniałe "Centrum Południowe" przy ul.Powstańców Śląskich, tramwaj na Nowy Dwór i na Psie Pole, etc., etc., etc. Szkoda miejsca na kolejne wyliczanki. Ale niejaki Rafał D. niestety chyba posiedzi w sanatorium z widokiem na ponury spacerniak; prędzej czy później - dzięki starym i nowym kolesiom z PO - zasiądzie w ławach sejmowych, gdzie za jeszcze większe publiczne pieniądze będzie budował "auto-straty", czyli "kładki zasługujące na kratki"...

 • ~Hamburger 2014-10-26
  11:44:21

  0 2

  [PS. Hamburger do Hamburgera] W poprzednim wpisie miało być "nie posiedzi" zamiast "posiedzi"; uciekło mi gdzieś to najważniejsze "nie"... :))

 • ~shrek 2014-10-26
  11:59:46

  10 0

  Platformerski bajkopisarz-obiecywacz, kumpel ubeka Baumana, niejaki Dutkiewicz kolejny raz nabije w butelkę mieszkańców Wrocławia kosztem platformerskiej sitwy.

 • ~komentator 2014-10-26
  16:25:02

  0 4

  do sky@ PiSowi można zwdzięczyć jedno a mianowicie super scenariusz do filmu " Służby specjalne " który gorąco polecam . Nigdy więcej tej partii i tych psychopatycznych katofaszystów ! A co do OFE to trzeba było wypełnić deklaracje i wysłać czy zostajesz w OFE czy w ZUSie a nie obwiniać wszystkich dookoła . Żeby było jasne to nie jestem zwolennikiem Kim Dzonk Rafała bo uważam że już się wypalił i za bardzo popadł w kolesiostwo a mało tego stał się bardzo arogancki . Czas na świeżą krew a nie starych złodziei . Co do samego sondażu to jest to zwykłą manipulacja tego portalu , który jest mocno produtkiewiczowski dlatego robią mu dobrą kampanię .

 • ~Oooo 2014-10-26
  17:36:52

  6 0

  typowa socjotechnika

 • ~zdzich 2014-10-26
  19:28:12

  8 0

  Lemingów we Wrocławiu chyba nie mniej niż w Warszawie. Polityczni cwaniacy mają raj.

 • ~tadeo. 2014-11-07
  17:30:46

  2 0

  Sondaż nieaktualny,warto zaprzestać druku, bo wprowadza ludzi w błąd. Takie sondaże powinny być kasowane po dwóch-trzech dniach.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.