zamknij

Sport

Jest szansa, że Śląsk wreszcie zmieni właściciela

2018-03-13, Autor: Marcin Torz

Czy Śląsk wreszcie zmieni właściciela? Jest na to szansa. Ustaliliśmy, że miasto znowu rozmawia z biznesmenem, Grzegorzem Ślakiem.

Przedsiębiorca niedawno został wezwany przez urząd do zapłaty 10 milionów złotych. To efekt tego, że w wakacje ubiegłego roku nie sfinalizował transakcji zakupu klubu. Przez to trzeba było przelać 10 milionów na konto WKS, bo inaczej zespołowi groziło bankructwo.

Reklama

Ślak w odpowiedzi napisał, że żądanie od niego jakichkolwiek pieniędzy jest bezpodstawne. Dodawał, że kupiłby klub w zeszłym roku, gdyby miasto spełniło jego trzy warunki, czyli wpływy z biletów do kasy klubu, tak samo jak dochód ze sponsora tytularnego stadionu oraz roczna opłata za korzystanie z obiektu (kwota do ustalenia). W piśmie zaznaczył jednak, że w każdej chwili jest w stanie wrócić do rozmów na temat kupna klubu lub zawarcia ugody.

I właśnie w tym zakresie będą prowadzone negocjacje, o czym oficjalnie informuje Barbara Zielińska, szefowa biura prasowego ratusza. - Nasi prawnicy rozpoczęli rozmowy z prawnikami Grzegorza Ślaka na temat ugody bądź sprzedaży Śląska – mówi nam Zielińska.

Dodajmy, że Grzegorz Ślak wielokrotnie podkreślał, że ugoda go najmniej interesuje, a jedynie zakup WKSu. Jak będzie tym razem? Zobaczymy. Na pewno na wynik tych rozmów będzie trzeba trochę poczekać.

Grzegorz Ślak: -Potwierdzam, że wciąż chcę kupić Śląsk. Ale nie będę więcej komentował całej sytuacji.

Oceń publikację: + 1 + 66 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Janusz Stodulski 2018-03-13 11:31:30

  Mam nadzieję, że negocjacje zakończą się sprzedażą Śląska i jego właścicielem zostanie pan Grzegorz Ślak i wreszcie będzie normalnie, bez prowizorki.

  22 1
 • ~paulsen 2018-03-13 22:19:53

  Kolejny raz red. Torz wierzy w bajki. Rozumiemy, że kibicuje klubowi, ale powinien nie ulegać emocjom. Podobnie jak w wielu innych tematach, o których pisze. Rozmowy z p. Ślakiem to raczej element kampanii przedwyborczej, podsycanie nadziei kibiców i swoich - na klikalność...

  7 2
 • ~Janusz Stodulski 2018-03-14 14:05:25

  To co jest lepsze: wiara Marcina Torza w to, że będzie lepiej czy wieczne narzekanie i wieszanie psów na Śląsku przez Artura Brzozowskiego. Wolę "bajki" Marcina Torza niż czarnowidztwo Artura Brzozowskiego.

  6 2
 • ~alcatrazz 2018-03-15 09:38:03

  Byłoby świetnie gdyby Śląsk znalazł inwestora. Tyle, że realnie to bardzo trudne. Zaniedbania ostatnich lat wymagają wiele cierpliwości, kilku wagonów siana i niezłej odwagi. Balonik był dęty w zeszłym roku i kolejny raz nie wyszło co tylko wkurza kibiców. Wpierw jakiś Amerykanin, potem nagle p. Ślak, którego zachowanie było po prostu niepoważne. Redakcja TuWroclaw była tak podjarana tematem, że nawet gdy piszący rzeczowo i w miarę rozsądnie Przegląd Sportowy definitywnie zakończył temat sprzedaży to tu na łamach dalej domniemania, fantazje itd. To bardzo romantyczne podejście, ale więcej trzeźwości by się przydało...

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy na moście Osobowickim powinna powstać dwukierunkowa droga rowerowa?

Oddanych głosów: 602