Wiadomości

Jeszcze trochę i okaże się, że to Żołnierze Wyklęci wyzwolili Wrocław [LIST]

2013-05-09, Autor: red
– Wrocławska delegacja SLD złożyła wieniec na cmentarzu żołnierzy poległych w walkach o wyzwolenie Wrocławia. Uroczystość odbyła się z okazji 68 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Obecne były służby mundurowe, wojsko, kombatanci, harcerze i urzędowe delegacje. Wrocławian, przybyłych z dobrej woli nie było, może dlatego, że oficjalnej informacji też trudno było doszukać się – pisze w liście przesłanym do naszej redakcji Czesław Cyrul, szef wrocławskiego SLD.

Reklama

Oto pełna treść listu, jaki Czesław Cyrul przesłał do naszej redakcji:

 

Wrocławska delegacja SLD złożyła wieniec na cmentarzu żołnierzy poległych w walkach o wyzwolenie Wrocławia. Uroczystość odbyła się z okazji 68 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Obecne były służby mundurowe, wojsko, kombatanci, harcerze i urzędowe delegacje.

 

Wrocławian, przybyłych z dobrej woli nie było, może dlatego, że oficjalnej informacji też trudno było doszukać się. Dwa dni wcześniej była rocznica wyzwolenia Wrocławia. Nikt oficjalnie o tym nie wspomniał. Te rocznice są zaliczane do tych niepopularnych, niezgodnych z linią historyczną prawicowej władzy III RP.

 

 

 

W trakcie uroczystości nie usłyszałem tak oczywistej prawdy, że Wrocław zdobyła Armia Czerwona. Było natomiast o żołnierzach wyklętych. Jeszcze trochę historycznej indoktrynacji, a okaże się, że to oni wyzwolili Wrocław. Piszę o tym dlatego, że niezbędnik historyczny SLD jest powszechnie krytykowany za poważne braki.

 

Te braki są aż nadto eksponowane w oficjalnej polityce historycznej. W niezbędniku jest to, czego nie ma dzisiaj w oficjalnych wersjach historii, lub jest prezentowane w krzywym zwierciadle. Zgodnej oceny historii przez polityków nie było i nie będzie. I trzeba nauczyć się z tym żyć.

 

Czesław Cyrul

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Krasnal Adamu 2013-05-09
  11:02:14

  0 2

  Kiedy się wreszcie nauczą, że II wojna światowa skończyła się, gdy skapitulowała Japonia, czyli 2 września?

 • ~gaax 2013-05-09
  11:07:18

  2 2

  A co my mamy czcić kretynie? Rozpoczęcie 50-letniej okupacji Polski przez Sowietów? Pierdyknij się w tę swoją czerwoną łepecynkę.

 • ~tex 2013-05-09
  11:26:36

  2 2

  Zarówno Cyrul jak i gość z tuwrocław który takie gó*** publikuje jest idiotą. Nie ma na to innego określenia, niestety. Szkoda że nie wspomniał co ta Armia Czerwona zrobiła z Wrocławiem, a później z Polakami... Precz z Komuną i SLD!

 • ~janas 2013-05-09
  12:13:25

  2 0

  Wrocław to został wyzwolony w 1989 r, panie Cyrul. W maju 1945 jedynie nastąpiła zmiana okupanta. Trzeba i warto nadrobić braki w znajomości historii.

 • ~trener 2-giej klasy 2013-05-09
  12:40:37

  1 2

  dwa prostaki adek i józek dogadaly sie zeby razem napasc, zwiazac i okrasc P., jego majatek podzielili ale pozniej prostaki same sie poklocily, adek zabral caly majatek P,. a i nawet sporą część swojego kompana jozka, jozek sie jednak spiął, dogadał z innymi, którym zaczął ostro bruździć ten adek i razem spuścili mu łomot, na koniec przyszedl jozek do P. i mu powiedzial: dawja polowe swojej ziemi, wez kawalek ziemi adka i rob co każę, będziesz moim niewolnikiem a mnie, swojemu wyzolicielowi pomniki bedziesz stawial, 50 lat pozniej gdy jozek zbankrutowal i zawinal sie z ziemi P., syn P. mowi: wyzolicielu mó, zbawco! jakiś ty dobry, przegoniles adka, pomniczek ci wystawie i kwiatki przyniesę, wódki razem się napijemy toż ja wiernym przydupasem twoim bylem i P. niewolilismy razem, sspólny gwałt był taki milusi, a jakiś brat mó z P. mowi, że on walczył z tobą, z wyzwolicielem naszym i jeszcze chce by to w ksiazkach napisac i dzieci tego uczyć! a fe! tylko tyś czerwony panie szacunku i wdziecznosci godzien

 • ~Polak 2013-05-09
  15:31:00

  2 0

  CYRUL! Czerwona bakterio! Mam nadzieję że przeczytasz te komentarze i zobaczysz co ten Naród myśli o takich zdrajcach jak ty! Wracaj do Moskwy, do swoich mocodawców, już dosyć ten kraj zniszczyliście

 • ~Vitty 2013-05-10
  00:26:30

  1 1

  Ostatnio nawet więcej poczytałem o okresie II w św i po ksiązkach jak Inny Swiat, historiach W.Pileckiego i rzeszy innych bohaterskich Polaków, Katyniu, aż obrzydzenie mnie bierze, jak czytam takie rzeczy. Nawet w sensie prawnym "wyzwolenie" miasta nie jest właściwym określeniem, przeciez to było niemieckie miasto, zamieszkałe przez Niemców! Mozna wręcz powiedzieć, że Rosjanie byli tu najeźdzcami. Jak zresztą zwykle to bywało w dziejach tego narodu konformistycznych zbrodniarzy.

 • ~Yogi 2013-05-10
  00:36:36

  0 4

  A kogo obchodzą ci zołnierze wyklęci. Stare dziaki przychodzą i bawią się w obchody swoich swiąt. precz z nimi. Powinni przestać się udzielać bo to pełne osmieszanie w oczach młodych ludzi.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.