Kamil Vacek znów strzela, rezerwy Śląska znów gromią

2018-08-19, Autor: prochu

Pełna kontrola, pięć goli i spokojne dopisanie na konto kolejnych trzech punktów. W drugiej kolejce IV ligi rezerwy WKS-u 5:1 pokonały przy Oporowskiej Zjednoczonych Żarów, a dwa gole na swoim koncie zapisał czeski pomocnik zesłany do drużyny rezerw - Kamil Vacek.

Po pokonaniu 4:0 GKS-u Mirków/Długołęka na inaugurację ligi, drużyna Piotra Jawnego znów zmierzyła się z teoretycznie słabszym rywalem. Na Oporowską z podświdnickiego Żarowa przyjechali Zjednoczeni, którzy w pierwszej kolejce przegrali 3:5 z Unią Bardo. Od początku niedzielnego meczu warunki dyktowali gospodarze. Swoją przewagę udokumentowali już w 7. minucie, kiedy wynik po asyście Mathieu Scaleta otworzył Jakub Kierkiewicz. Śląsk dążył do zdobycia drugiej bramki, ale niespodziewanie - za sprawą Michała Klimaszewskiego - do wyrównania doprowadzili goście. Jedyna groźna akcja Zjednoczonych w tej części meczu od razu zakończyła się trafieniem. Podrażnieni tym faktem piłkarze WKS-u błyskawicznie odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Po trzecim w sezonie golu Mathieu Scaleta, do przerwy wrocławianie prowadzili 2:1.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja podopiecznych trenera Piotra Jawnego. Goście mieli problem z wyjściem z własnej połowy boiska, a miejscowi co rusz zagrażali ich bramce. Kolejne dwa trafienia dołożył czeski pomocnik zesłany do drużyny rezerw - Kamil Vacek. Wynik spotkania ustalił ładnym uderzeniem Patryk Caliński. Warto nadmienić, że asystę przy drugim golu Vacka zaliczył Djordje Cotra, dla którego był to swego rodzaju sprawdzian. Serb rozegrał 90 minut meczu rezerw, by móc określić, czy po kontuzji jest gotowy do gry w pierwszym zespole.

Po dwóch meczach sezonu 2018/19 Śląsk II Wrocław ma na koncie komplet sześciu punktów, dziewięć goli strzelonych i jednego straconego. To daje piłkarzom WKS-u pozycję lidera IV ligi. Kolejne spotkanie wrocławian już 25 sierpnia - zmierzą się wtedy w Prusicach z miejscowym Orłem.

Śląsk II Wrocław - Zjednoczeni Żarów 5:1 (2:1)
Bramki: Kierkiewicz 7, Scalet 39, Vacek 60, 65, Caliński 75 - Klimaszewski 37

Śląsk II: Szczerbal - Kucharczyk (80 Błoński), Kazimierowicz (70 Sztylka), Łazarowicz (70 Tabaka), Cotra, Skrzypek, Sobczak (46 Vacek), Kierkiewicz (50 Caliński), Młynarczyk, Scalet, Pasternak (70 Srnić).

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0