Kapitalna obrona Ślęzy w Lublinie. "Zwycięstwo dała nam pierwsza połowa"

2018-03-12, Autor: prochu

Ślęza Wrocław w niedzielę pewnie pokonała Pszczółkę Lublin 65:52. O cennej wygranej zadecydowała pierwsza połowa, w której wrocławianki pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 20 "oczek". - Mieliśmy wreszcie cały tydzień na to, by przygotować się pod naszego przeciwnika. Było to widać na parkiecie - mówi szkoleniowiec Ślęzy Arkadiusz Rusin.

- Chcieliśmy wygrać i odrobić straty z pierwszego meczu we Wrocławiu. Udało się i z pewnością zagwarantowała nam to pierwsza połowa. Graliśmy wtedy dobrze, mieliśmy swój rytm, biegaliśmy do kontry. W drugiej połowie przestaliśmy kontrolować nas rytm. Być może mieliśmy za dużą przewagę i u niektórych część chęci została w szatni. A może to także efekt ciężkiego tygodnia - zastanawia się trener mistrzyń Polski.

Ślęza niedawno zakończyła maraton pięciu spotkań w niecałe dwa tygodnie i w końcu mogła solidnie przygotować się do trudnego spotkania. - Mieliśmy wreszcie cały tydzień na to, żeby się przygotować pod naszego przeciwnika. Było to widać, zwłaszcza do przerwy. To był pierwszy z czterech trudnych meczów, które czekają nas do końca sezonu. Mamy zwycięstwo i to najbardziej nas cieszy - podkreśla Arkadiusz Rusin. Dodajmy, że do końca sezonu zasadniczego koszykarki 1KS-u zagrają jeszcze na wyjeździe z AZS-em Gorzów Wielkopolski oraz u siebie z Artego Bydgoszcz i Wisłą Can-Pack Kraków.

Wrocławianki podkreślały, że chciały pokonać Pszczółkę, by zrewanżować się za niespodziewaną porażkę przed własną publicznością. - Przyjechałyśmy tutaj po zwycięstwo. Wiedziałyśmy, że musimy wygrać po porażce w pierwszym starciu. Pierwsza połowa była dla nas udana, ale w drugiej miałyśmy znacznie więcej strat. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i poprawić się w następnym spotkaniu. Mamy pracę do wykonania w następnym tygodniu, ale będziemy gotowi na Gorzów - zapewnia kapitan Ślęzy Sharnee Zoll-Norman.

Mecz z AZS-em Gorzów odbędzie się w sobotę, 17 marca.