Kapitalny mecz WKK! Wrocławianie wygrywają w Słupsku

2019-04-07, Autor: prochu

Nie tylko FutureNet Śląsk udanie rozpoczął play-offy w koszykarskiej 1. lidze. Od wygranej rywalizację z Czarnymi Słupsk zaczęli także zawodnicy WKK Wrocław, którzy wygrali 92:90. Warto nadmienić, że podopieczni Tomasza Niedbalskiego występowali bez dwóch kluczowych zawodników - Jakuba Koelnera i Przemysława Malony.

Cały mecz był bardzo zacięty, a żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej przewagi. W czwartej kwarcie wrocławianie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, ale Damian Cechniak wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych doprowadził na minutę przed końcem spotkania do remisu. Wtedy jednak w odpowiedzi za trzy trafił Damian Pieloch, a chwilę później dwoma punktami "poprawił" Michał Jędrzejewski i jasne się stało, że pierwszy mecz padnie łupem WKK.

Kolejne spotkanie Czarnych z WKK w niedzielę, 7 kwietnia.

Czarni Słupsk - WKK Wrocław 90:92 (29:26, 23:24, 21:24, 17:18)
Czarni: Pełka 26 (5), Jakubiak 20 (4), Cechniak 12, Długosz 10, Kordalski 9 (2), Rduch 6 (2), Seweryn 4, Wieczorek 2, Wyszkowski 1.
WKK: Patoka 24 (3), Jędrzejewski 16, Pieloch 14 (4), Rutkowski 12, Ciechociński 10 (2), Uberna 8 (2), Ścibisz 5 (1), Kroczak 3 (1), Fiedukiewicz 0, Józefiak 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla WKK.
Kolejny mecz: 7 kwietnia (niedziela) w Słupsku.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0