Wiadomości

Kibice Śląska Wrocław o protestach ws. aborcji. „Popieramy postulaty w obronie praw kobiet”, ale…

2020-10-27, Autor: bas

Stowarzyszenie Wielki Śląsk skupiające kibiców wrocławskiej drużyny wydało oświadczenie dotyczące aktualnych protestów w sprawie aborcji. Kibice deklarują poparcie postulatów w obronie praw kobiet, jednak krytykują formę, jaką przybrały protesty i zapowiadają, że zamierzają uchronić nasze miasto przed „lewackim marginesem” i aktami wandalizmu ze strony protestujących.

Reklama

W specjalnym oświadczeniu wrocławskiej organizacji kibicowskiej możemy przeczytać, że wielu kibiców Śląska Wrocław wspiera walkę o prawa kobiet i solidaryzuje się z protestującymi. Kibice krytykują jednak formę protestów i przekonują, że wśród protestujących są działacze skrajnie lewicowych organizacji, których celem jest zaprowadzenie anarchii.

– Masowość tych protestów powoduje, że na ich marginesie uaktywniły się szczury z antify i innych lewackich organizacji, które wykorzystują protesty kobiet do zaprowadzenia w mieście anarchii. Przerywane są msze, atakowane są starsze osoby, biorące w nich udział oraz świeckie zabytki i pomniki. Kibice Śląska od początku protestów stoją po stronie tradycyjnych wartości, pomników polskich bohaterów i wrocławskich zabytków – czytamy w oświadczeniu.

ZOBACZ TEŻ: Abp Kupny skomentował protesty. „Bóg kocha wszystkich bez wyjątku”

Dalej stowarzyszenie odnosi się do gróźb, jakie miały paść pod adresem wrocławskich kibiców i zapowiadają obronę miasta przed jak to określono: „lewackim marginesem”. Wielki Śląsk apeluje też do osób biorących udział w protestach o zdrowy rozsądek i sprzeciwianie się aktom wandalizmu dokonywanym podczas protestów.

– Zwróćcie uwagę na to kto idzie obok Was i nie dajcie wypłynąć na fali waszych protestów lewakom, którzy niszczą nasze piękne miasto. Temu się zdecydowanie sprzeciwiamy i możecie być pewni, że obronimy przed tą zarazą Twierdzę Wrocław – kończą kibice.

Czy zakłócanie nabożeństw i praktyk religijnych to dobry pomysł na protest?
Oddanych głosów: 7915

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Krzysztof Niciejewski 2020-10-27
  21:47:21

  27 36

  znowu będą w sześciu na jedną dziewczynę napadać i ją kopać ?
  gratuluje ! już pokazali napadając w zamaskowanych grupach na pojedyncze osoby jacy z nich herosi. I tak wam to nic nie dało . Dziewczyna z wstrząsem mózgu a na drugi dzień i tak protestowała i przyprowadziła kolejne wkurzone na kibostwo osoby. Jak na razie to kibolstwo specjalizuje się w agresji .

 • ~Krasnal Adamu 2020-10-28
  08:11:21

  26 22

  Chuligani, którzy krytykują wandalizm. Ludzie z wartościami, którzy innych ludzi nazywają szczurami. Polacy, którzy chcą bronić Watykan przed Polakami. Śmiechu warte oświadczenie.

 • ~Mariusz Dobrowolski 2020-10-28
  22:00:01

  5 6

  Przecież to nie kibice tylko ten zaplotowiec Przemysław P. Wafel wiadomo kogo.

 • ~Anna Błach 2020-10-28
  23:41:10

  4 4

  https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/strajk-kobiet-uczestnicy-marszu-we-wroclawiu-zaatakowani/g6nc2jm,79cfc278

 • ~Anna Błach 2020-10-28
  23:48:05

  12 8

  Mam pytanie czy to ktoś od Was ? chodzi mi o linka do agresywnego zachowania wobec protestujacych? Kibice, zwolennicy piłki nożnej ten protest nie jest przeciw Wam. My chcemy zawalczyć o lepszą Polskę bez partii rządzącej. Jak się z tym nie zgadzacie nie przeszkadzajcie. My w przeciwieństwie do rządzących nie chcemy Was prosić, żebyście byli naszymi bojówkami w obronie kościołów bo nie jest to wojna o religie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.