Wiadomości

Kiedy pojedziemy Pomorską? Znamy oficjalne terminy

2024-05-27, Autor: Kinga Mierzwiak

To już pewne. Ulica Pomorska zostanie oficjalnie otwarta w sobotę, 1 czerwca, ale tylko dla kierowców. Pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli jeszcze trochę poczekać - robotnikom nie uda się otworzyć torowiska na czas.

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

- Ulica Pomorska zostanie otwarta już 1 czerwca. W tym dniu puszczamy ruch samochodowy, rowerowy i pieszy. Autobusy i tramwaje wrócą na Pomorską 21 czerwca. Jest to związane z dłuższym procesem wiązania się nawierzchni. Torowisko będzie całkiem wydzielone, a po kostce nie będą mogły się poruszać samochody - mówi nam Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. 

Rada osiedla przygotowuje z okazji otwarcia Pomorskiej święto ulicy. Program jest jeszcze dopracowywany, a wydarzenia zaplanowano na 1 czerwca. Przebudowa ulicy Pomorskiej kosztowała 71,2 mln zł. Będzie droższa niż pierwotnie planowano. Jej remont kończy się z czteromiesięcznym opóźnieniem.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~michu 2024-05-28
    17:49:15

    7 3

    Otwarcie w stylu wrocław... Czyli na niby. Najpierw buraki w samochodach, a to co najważniejsze czyli mpk to po zakończeniu roku szkolnego. Ale cynizm.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.