Wiadomości

Kierowców ciężarówek będą tropić dzięki zdjęciom

2011-03-10, Autor: Bartłomiej Knapik
Mamy monitoring i nie zawahamy się go użyć – grożą miejscy urzędnicy. W specjalnym komunikacie poinformowali wczoraj, że tych kierowców ciężarówek, którzy nie respektują zakazu wjazdu do miasta w godzinach szczytu, uda się ukarać mandatami nawet jeśli nie złapie ich policja. Dzięki zdjęciom z kamer ulicznych.

Reklama

„Wszystkie pojazdy powyżej 18 ton, które nie posiadają odpowiednich zezwoleń i nie przestrzegają wprowadzonego czasowego ograniczenia wjazdu do Wrocławia w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli w godz. 6-9, 13-19 oraz 22-4 identyfikowane są przez system wag i monitoringu zainstalowany na wrocławskich ulicach.
Wykazy pojazdów (wraz ze zdjęciem) posłużą do działań przewidzianych w stosunku do kierowców nie przestrzegających przepisów prawa ruchu drogowego. Będziemy również informowali właścicieli pojazdów (firmy przewozowe) których kierowcy łamią przepisy” - ostrzegają urzędnicy.

Przypomnijmy, że zakaz działa od poniedziałku. Ruch na obwodnicy śródmiejskiej o 7.30 potrafi być znacznie mniejszy, właśnie dzięki zakazowi.
Ciężarówki w tym samym miejscu pojawiają się jednak tuż po 9, gdy tylko zakaz jest uchylony – i to jest ich tak dużo, że do skrzyżowania Milenijna/Legnicka/Lotnicza/Na Ostatnim Groszu korek ciągnie się aż do mostu Milenijnego. Podobnie jest też przed wprowadzeniem zakazu – już wczoraj pisaliśmy, że pracownicy MPK zauważyli wzmożony ruch ciężarówek m.in. na ulicy Sienkiewicza między 4 a 6 rano.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2011-03-10
  08:08:31

  0 0

  To jest styl działania pamiętany z czasów stalina.....a możeby tak dac coś w zamian tym kierowcom???Parking, obwodnice???Żenujące jest zachowania st, Brygadiera i jego anioła stróża, a to idzie w świat niestety, a poza tym monitoring na wagach nie ma legalizacji do tego czego niektórzy chcieliby go użyć....więc kolejne głośne hasło wykrzyczane w agonii kolejnego absurdalnego pomysłu

 • ~ 2011-03-10
  08:46:13

  0 0

  Nic nie zrobią - jak zawsze straszą.

 • ~spajjder 2011-03-10
  10:00:07

  0 0

  ricco to Ty??... @lopi parkingi są obwodnicy nie ma ale objazd Wrocławia funkcjonuje ale szanowni "szoferzy" muszą jak najszybciej, a jak najszybciej znaczy jak najkrócej i jak najtaniej. Skąd masz takie informacje, ze monitoring nie ma "legalizacji"... Jak by nie miał HOMOLOGACJI to by nie mógł być włączony, a jest..

 • ~ 2011-03-10
  10:18:30

  0 0

  Dowód zdjęciowy to dowód zdjęciowy. Nie ma takiego czegoś jak legalizacja na kamery. Co innego urządzenia pomiarowe. Podkreślam: pomiarowe. Tak samo możesz zrobić zdjęcie źle zaparkowanego pojazdu tak, aby było widoczne przewinienie (np. nieprawidłowe parkowanie) i wysłać to do SM. Jeśli wina zostanie uznana, zostajesz wezwany na Gwarną żeby złożyć podpis, idzie wniosek do CEPiK'u o dane właściciela, właściciel zostaje wezwany - musi podać kierowcę. Następnie kierowca dostaje wezwanie do sądu. (gdyż mijają 2 tygodnie na wystawienie mandatu i jedynie sąd może wyznaczyć grzywnę)

 • ~ 2011-03-10
  13:58:12

  0 0

  jeżeli takie korki utrzymają się do lata, a co za tym idzie przyjdą prawdopodobnie upały :) to teraz tylko mnie zastanawia jak w tych miejscach będzie wyglądać asfalt ;)

 • ~ 2011-03-10
  14:08:36

  0 0

  yhm a to tylko teraz tamtędy jeżdżą TIR-y? w zeszłym roku, dwa lata czy trzy lata temu tamtędy nie jeździły? Zapomniałeś jeszcze o AOW, które otworza w tym roku

 • ~ 2011-03-10
  14:48:52

  0 0

  nie, teraz tamtędy nie jeżdżą ,tylko się "ślimaczą" , stoją w korku, a to jest różnica ... o AOW nie zapomniałem , wg mnie niewiele to zmieni...

 • ~ 2011-03-10
  18:51:42

  0 0

  Po wprowadzeniu zakazu dojeżdżam o wiele szybciej do pracy. Świetny pomysł, podoba mi się.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.