zamknij

Wiadomości

Kilkanaście tysięcy świadków Jehowy na Stadionie Wrocław [ZDJĘCIA]

2019-08-10, Autor: Marta Gołębiowska

Ponad 15 tysięcy osób brało udział w drugim dniu Kongresu Świadków Jehowy na Stadionie Wrocław przy al. Śląskiej 1. Około 100 uczestników przyjęło publiczny chrzest w basenie. 

Świadkowie Jehowy znów przejęli Stadion Wrocław. W piątek rozpoczęli tam swój coroczny kongres, którego najbardziej widowiskową częścią jest publiczny chrzest na murawie. Uwaga na korki w godzinach szczytu!

Reklama

Na ten weekend na największych stadionach w całej Polsce odbywają się doroczne kongresy Świadków Jehowy. Ich hasło w tym roku to „Miłość nigdy nie zawodzi”.  Spotkania są organizowane jednocześnie na sześciu kontynentach w ponach 200 krajach i 400 językach.

We Wrocławiu kongres po raz kolejny odbywa się na Stadionie Wrocław, a każdego z trzech dni bierze w nim udział około 15-20 tysięcy osób. W programie znalazły się warsztaty, dyskusje, przemówienia, pokazy filmów i obowiązkowy chrzest nowych członków społeczności. W tym roku przyjęło go stosunkowo dużo osób, bo około setki. 

Świadkowie Jehowy zapraszają na zjazd wszystkich, zainteresowanych ich wyznaniem (ich związek wyznaniowy został zalegalizowany w Polsce w 1989 roku) i działalnością. Wstęp jest wolny. Kongres potrwa do niedzieli, do ok. godz. 15.30.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~Ryszard Ewiak 2019-08-10 19:42:10

  Ten chrzest nie oznacza związania się z Jezusem Chrystusem, lecz z przywódcami religijnymi, przed którymi ostrzegał, mówiąc: "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Wyznaczony czas przybliżył się'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). Mateusz informuje, że owi uzurpatorzy, zwodzący fałszywą nadzieją na bliski koniec obecnego systemu rzeczy, podawać się będą za pomazańców: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (24:5). Przymiotnik χριστος - w tym kontekście: "namaszczony". W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.

  Zdeformowano także teksty, które odsłaniają fałsz ich fundamentalnej nauki o roku 1914. Podam tu jeden przykład. W przekładzie Nowego Świata, w tekście z Księgi Daniela 1:1,2, czytamy: "W trzecim roku panowania Jehojakima, króla Judy, Nabuchodonozor, król Babilonu, przybył pod Jerozolimę i zaczął ją oblegać. 2 Po pewnym czasie Jehowa wydał w jego rękę Jehojakima, króla Judy, oraz część sprzętów z domu prawdziwego Boga. Nabuchodonozor zabrał je do ziemi Szinear, do domu swojego boga, i umieścił je w skarbcu swojego boga".

  Na początku wersetu drugiego dodano zaślepiający zwrot: "Po pewnym czasie". Nie ma go w żadnym starożytnym manuskrypcie, ani w żadnym innym przekładzie. Dlaczego sfałszowano ten tekst? To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Powyższy tekst wyraźnie wskazuje, że pierwszym rokiem niewoli był dla niego jednak, nie jedenasty rok Sedekiasza, lecz trzeci rok królowania Jehojakima.

  606 p.n.e. plus 19 lat (pozostałe 8 lat panowania Jojakima, do 11 roku Sedekiasza) = 587 p.n.e. To jest biblijna data zburzenia Jerozolimy.

  Nie tylko ten tekst odsłania fałsz nauki o roku 1914 (Zachariasza 1:12; 7:5; Jeremiasza 29:10, BT, zwróć uwagę na kontekst, do kogo te słowa zostały skierowane; porównaj też tekst Łukasza 21:24b i Objawienie 11:2b. "Wyznaczone czasy narodów" to 42 miesiące, a nie 2520 lat).

  Czy świadomie kłamiący przywódcy tej organizacji rzeczywiście są pomazańcami i "niewolnikiem wiernym i roztropnym"? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: "I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo" (Obj 14:1,5).

  Niestety, członkom tej Organizacji nie wolno sprawdzać tej kwestii. Są pod wpływem hipnozy konwersacyjnej (por. Ezechiela 13:17-23). Tylko nielicznym uda się teraz wyjść z tego stanu.

  24 50

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy więcej zieleni na ul. Kazimierza Wielkiego to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 486