"Klątwa" tie-breaków przełamana! Volley Wrocław wygrywa w Legionowie [RELACJA]

2018-12-10, Autor: prochu

Przełamanie Volley Wrocław! Podopieczne Marka Solarewicza wygrały drugi mecz w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Legionovię Legionowo 3:2. Był to czwarty pięciosetowy pojedynek wrocławianek w obecnych rozgrywkach i dopiero pierwszy zwycięski.

Pierwszy set rozegrany został pod wyraźne dyktando przyjezdnych. Volley Wrocław nieźle serwował, co tak naprawdę ustawiało całą rywalizację. Gospodynie w prawdzie próbowały doprowadzić do przełamania w tej partii, ale ostatecznie w końcówce ponownie górą były wrocławianki.

Czego nie udało się zrobić legionowiankom w pierwszej partii - udało się w kolejnych dwóch setach. Podopieczne trenera Olenderka niczego nie robiły sobie z przewag wypracowanych przez przyjezdnie. Mozolnie odrabiały straty, a w końcówkach setów wykorzystywały niemoc siatkarek ze stolicy Dolnego Śląska. Najpierw wygrały do 18, a następnie do 21, obejmując prowadzenie 2:1 i zapewniając sobie co najmniej jeden punkt meczowy.

W czwartym secie wrocławianki znów rzuciły wszystkie siły, by doprowadzić do tie-breaka. Tym razem wypracowaną przewagę udało się doprowadzić do końca seta. W tie-breaku również dominowały przyjezdne. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, gospodynie obroniły cztery piłki meczowej. Sytuacja znów stała się nerwowa, jednak więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Volley Wrocław, które wygrały całe spotkanie. Przy stanie 14:14 najpierw skutecznie zaatakowała Magdalena Soter, a przy kolejce piłce meczowej dla wrocławianek sędziowie odgwizdali miejscowej zawodniczce - Bailey Tanner - błąd rozegrania.

Świetne w meczu pokazała się wrocławska atakująca - Aleksandra Rasińska. Siatkarka była liderką drużyny z Wrocławia – zdobyła 21 punktów, w tym 14 atakiem, 6 blokiem i posłała asa serwisowego na stronę rywalek. Najbliższy mecz wrocławianki rozegrają już w środę, 12 grudnia. Do Orbity przyjedzie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18.

DPD Legionovia Legionowo - Volley Wrocław 2:3 (20:25, 25:18, 25:21, 17:25, 14:16)