Kolejna wygrana Ślęzy. Energa Toruń nie zaskoczyła mistrzyń Polski [RELACJA, GALERIA]

2017-10-08, Autor: prochu

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo - koszykarki Ślęzy utrzymały miano niepokonanych w Basket Lidze Kobiet. W niedzielę mistrzynie Polski pokonały przed własną publicznością Energę Toruń 77:70.

Kibice zobaczyli dwa oblicza Ślęzy. Pierwsza połowa była bardzo udana dla wrocławianek, które już w pierwszych dziesięciu minutach zasygnalizowały dobrą dyspozycję w ataku, zdobywając aż 27 punktów. Gdy w drugiej odsłonie poprawiły obronę i uruchomiły szybki atak, odskoczyły rywalkom na aż 21 punktów (47:26). To był najwyższe prowadzenie Ślęzy w całym meczu, które w dalszej fazie gry powoli, acz sukcesywnie malało.

Jeszcze przed przerwą Energa zredukowała straty do 14 oczek, co pozwoliło toruniankom zwietrzyć szansę na podjęcie wyrównanej walki. I tak w rzeczywistości było. Aktywne były Agnieszka SkobelKatarzyna Maliszewska (dawniej Krężel), a więc byłe zawodniczki Ślęzy. Ich akcje najpierw utrzymywały Energę w grze, a potem także pozwoliły odrobić kolejne straty. W czwartej kwarcie torunianki traciły już tylko siedem oczek i miały kolejne szanse na doścignięcie wrocławianek. Te jednak w najważniejszych momentach zachowały chłodną głowę i nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

Tym razem trener Arkadiusz Rusin stosował znacznie węższą rotację składem, a pierwsze skrzypce odegrały najważniejsze zawodniczki Ślęzy z poprzedniego sezonu - Sharnee Zoll-Norman, Agnieszka KaczmarczykMarissa Kastanek, która powróciła do pierwszej piątki. Dużo dobrego dała także Tijana Ajduković.

W Basket Lidze Kobiet tylko trzy drużyny mogą pochwalić się mianem niepokonanych. Oprócz Ślęzy są to Artego Bydgoszcz i Basket 90 Gdynia. Zespół z Trójmiasta będzie pierwszym przeciwnikiem mistrzyń Polski w rozgrywkach EuropCup. Mecz już w najbliższy czwartek (12 października) o godzinie 19 w Wielofunkcyjnej Hali Sporowej AWF przy Stadionie Olimpijskim. Bilety w cenie 20 i 10 złotych już teraz można kupować w sprzedaży internetowej

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 77:70 (27:20, 24:17, 13:15, 13:18)
Ślęza: Kastanek 16 (4), Zoll-Norman 14, Ajduković 11, Kaczmarczyk 10 (2), Treffers 10, Ursu-Kim 6, Szybała 6, Perez 4, Sosnowska 0.
Energa: Cain 18, Skobel 14 (1), Maliszewska 13 (1), Mansfield 12, Rasheed 6 (2), Tłumak 5 (1), Grigalauskyte 1, Suknarowska-Kaczor 1, Uro-Nilie 0.