Kolejne szybkie zwycięstwo Impelu [RELACJA]

2017-03-05, Autor: prochu

Impel znów wygrywa za trzy! W sobotni wieczór wrocławianki nie dały większych szans siatkarkom PTPS-u Piła i zasłużenie wygrały na wyjeździe 3:0. Warto dodać, że w pierwszym secie podopieczne Marka Solarewicza pozwoliły zdobyć rywalkom zaledwie siedem punktów!

Impelki wróciły po ligowych zmagań po niemal dwutygodniowej przerwie i był to bardzo udany powrót. Wiadomym było, że wiceliderki tabeli będą zdecydowanym faworytem starcia z PTPS-em, ale mało kto spodziewał się, że już w pierwszej partii tak zdominują rywalki. Wrocławianki zdeklasowały rywalki, pozwalając im na zdobycie zaledwie 7 punktów.

W kolejnej partii było już zdecydowanie więcej walki. Pilanki podrażnione wysoką porażką w secie otwierającym sobotnie starcie długo pozostawały w grze, ale w nerwowej końcówce lepsze okazały się Impelki, które wygrały 29:27. Trzeci set również padł łupem wrocławianek i miał on bardzo podobny przebieg do pierwszej partii, jednak tym razem PTPS zdobył nieco więcej punktów.

Marek Solarewicz w meczu z zespołem z Piły postawił na wariant gry z dwiema libero - Magda Stasiak broniła, natomiast do przyjęcia wchodziła Maria Stenzel, którą wrocławski klub zakontraktował w tym tygodniu. Obie libero spisały się bardzo dobrze - Stasiak imponowała grą w obronie, natomiast Stenzel - w debiucie na parkietach Orlen Ligi - zanotowała 64 procent przyjęcia pozytywnego i 36 procent perfekcyjnego.

Liderką wrocławianek była Megan Courtney - autorka 12 punktów, a nagroda MVP trafiła do Moniki Ptak. Środkowa zdobyła 11 "oczek" - sześć atakiem, cztery blokiem i jeden zagrywką. To dobry prognostyk przed mającą wystartować z początkiem kwietnia fazą play-off.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają w niedzielę, 12 marca o godzinie 17, kiedy to zmierzą się przed własną publicznością z Pałacem Bydgoszcz. Spotkanie to odbędzie się w Jelczu-Laskowicach.