Kolejne zwycięstwo Outlaws Wrocław!

W rozegranym w sobotę 4 czerwca meczu 8. kolejki PLFA I Outlaws Wrocław pokonali na wyjeździe Seahawks Sopot 41:0. Dzięki szóstemu zwycięstwu w tym sezonie Banici umocnili się na pozycji lidera Grupy Północnej PLFA I.

Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wysoką wygraną Banitów. 16 kwietnia we Wrocławiu Outlaws rozbili Seahawks 48:0. Pierwsze minuty sobotniego spotkania nie zwiastowały podobnego obrotu spraw. Jako pierwsi piłkę odbierali po wykopie gospodarze, jednak po kilku zagraniach w ataku byli zmuszeni odkopnąć w stronę pola punktowego wrocławian. Przyjezdni ruszyli do ataku z animuszem, jednak i ich seria została zastopowana. Na szczęście dla Outlaws stało się to w niedużej odległości od pola punktowego rywali, co pozwoliło im spróbować kopnąć za trzy punkty. Zagranie było jednak nieudane i piłkę przejęły Jastrzębie.W dalszej części meczu gospodarze nie potrafili ugrać wiele w ataku i zmuszeni byli znowu zagrać na uwolnienie. Tym razem Banici spożytkowali szansę. Niezawodny Jarosław Stopczyński zwieńczył serię 15-jardowym galopem w pole punktowe sopocian. Skutecznie za dwa podwyższył biegiem Dawid Jędrasik. Ten sam zawodnik dwa ciągi ofensywne Outlaws później, już na początku drugiej kwarty uzyskał kolejne 6 punktów dla swojej ekipy. To zagranie otworzyło wrocławski worek z punktami. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przyłożenia zdobyli kolejno Konrad Marszał, Jarosław StopczyńskiMarcin Chejdysz. Te trzy akcje nie byłyby możliwe bez świetnych podań dobrze dysponowanego rozgrywającego Banitów - Mariusza Góreckiego.

W związku z 34-punktowym prowadzeniem, w drugiej połowie wrocławskie szeregi zaczęli wypełniać zmiennicy i debiutanci. Trener Krzysztof Wydrowski starał się jednak zachowywać balans doświadczenia w jedenastce, która przebywała w danym momencie na boisku. Ostatnie punkty w meczu wywalczyli Mariusz GóreckiKamil Gorzka. Pierwszy dopełnił dzieła w jednej z serii Banitów w trzeciej kwarcie. Drugi skutecznie podwyższył za jeden punkt. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gości z Wrocławia 41:0.

Seahawks znowu postawili nam trudne warunki. Mimo iż wynik wskazuje na coś zupełnie innego, to zmierzyliśmy się dzisiaj z fizyczną i świetnie poukładaną drużyną. Po początkowych trudnościach, w drugiej kwarcie przejęliśmy inicjatywę i nie oddaliśmy jej do końca. Naszym celem jest perfekcyjny sezon. Wierzymy, że pozostały nam cztery mecze i w każdym z nich wygramy, pokonując w meczu o mistrzostwo faworyzowanych Tychy Falcons. W drużynie panuje świetna atmosfera. Mamy szeroki i wyrównany skład. Mistrzostwo na pewno jest w naszym zasięgu - powiedział Krzysztof Wydrowski, trener Outlaws Wrocław.

Najlepszym zawodnikiem meczu był rozgrywający Outlaws, Mariusz Górecki, który trzykrotnie swoim podaniem otworzył drogę na przyłożenie, zdobył touchdown biegowy i raz skutecznie podwyższył za dwa punkty. Jak zwykle niezawodny był Jarosław Stopczyński, którego dwa przyłożenia biegowe pozwoliły mu zachować wyśmienitą średnią dwóch touchdownów na mecz i umocnić się na pozycji lidera PLFA I w tej klasyfikacji. Dobrymi biegami popisywał się też nominalny safety Dawid Jędrasik, który błyszczał też przy akcjach powrotnych i solidnie prezentował się w obronie. W sercu wydarzeń, w okolicach wprowadzanej do gry piłki dominował ofensywny liniowy John Van Vliet. Amerykanin czasem pojawiał się też na froncie obrony i również tam miał wiele do pokazania.