Wiadomości

Kolejny odnowiony peron na Dworcu Głównym został otwarty

2012-04-06, Autor: jg
W czwartek na peron 2 dworca Wrocław Główny po modernizacji wjechał pierwszy pociąg relacji Wrocław Główny – Międzylesie. To przedostatni z pięciu peronów, który został odnowiony.

Reklama

To czwarty historyczny peron dworca Wrocław Główny udostępniony podróżnym po modernizacji. Prace na peronie drugim rozpoczęły się pod koniec czerwca ubiegłego roku. Ich zakres był zbliżony do tych na pozostałych modernizowanych peronach. W trakcie remontu wyburzono stary peron, a w jego miejsce od podstaw powstał nowy wraz z nową nawierzchnią.

W ramach prac odrestaurowano konstrukcje historycznych hal peronowych. Stalowe elementy zostały uzupełnione, wyczyszczone i pomalowane. Wykonano nowe poszycie dachowe, szklenie fasad, odtworzono świetlik, a także zainstalowano nową iluminację, który podkreśla elementy konstrukcyjne wiat. Od podstaw powstała nowa konstrukcja hali znajdująca się pomiędzy dwoma historycznymi, która zyskała poszycie w formie membrany.

- Dla zwiększenie komfortu korzystania przez podróżnych z dworca na peronie zainstalowano nowy system nagłośnienia, elektronicznej informacji podróżnych (tablice elektroniczne) i schody ruchome - mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP we Wrocławiu.

W tej chwili po modernizacji są już 4 z 5 historycznych peronów dworca Wrocław Główny. Prace na peronie 3 są zaawansowanym stadium. Wyczyszczono i pomalowano stalowe konstrukcje historycznych hal peronowych. W miejsce wyburzonego peronu, wybudowano nowy.

Na dużej części peronu przygotowano już podłoże pod układanie nawierzchni, które ruszy po zakończeniu prac na peronie 2. W tej chwili budowlańcy z wysokich rusztowań prowadzą montaż świetlika w dachach historycznych wiat peronowych. W trakcie jest montaż podsufitki.

- Zgodnie z informacjami przekazanymi na posiedzeniu komitetu ds. Euro 2012 dworzec Wrocław Główny będzie udostępniony podróżnym przed Euro 2012 - podkreśla Bartłomiej Sarna.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~loony 2012-04-06
  15:11:40

  0 0

  "Kolejarze zapewniają, że zdążą z modernizacją stacji przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej" - to ja proponuje spytać co na ten temat mają do powiedzenie robotnicy :) Bo ja, jako ja, mogę również zapewnić, że paliwo będzie za 2 złote, a nie mam z tym nic wspólnego. Tak jak kolejarze mają mało wspólnego z remontem dworca :)

 • ~fotoswiat.pl 2012-04-06
  20:02:39

  0 0

  \"Zgodnie z informacjami przekazanymi na posiedzeniu komitetu ds. Euro 2012 dworzec Wrocław Główny będzie udostępniony podróżnym przed Euro 2012\" - Będzie udostępniony - nie jest równoznaczne z \"remont będzie ukończony\" ;)

 • ~QuaD 2012-04-07
  07:53:57

  0 0

  ~fotoswiat.pl: No właśnie, teraz przecież też jest "udostępniony podróżnym". ;)

 • ~zbych 2012-04-11
  22:50:40

  0 0

  sraly muchy bedzie wiosna. robotnicy chodza w kolko i robia sztuczny ruch a tak na prawde nie ma tam co robic bo czesc prac jest zablokowana przez inne i wszyscy sobie czekaja niewiadomo na co

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.