Kolejny sparing, kolejne zwycięstwo. Śląsk - Odra 2:1

2019-01-18, Autor: prochu

Śląsk Wrocław w drugim zimowym sparingu znów był zwycięski. Tym razem wrocławianie przy Oporowskiej po bramkach Roberta Picha i Mateusza Radeckiego wygrali 2:1 z Odrą Opole.

Śląsk rozpoczął sparing z opolanami w mocnym zestawieniu. W podstawowej jedenastce wybiegi między innymi Piotr Celeban, Michał Chrapek, Robert Pich, Damian Gąska czy Arkadiusz Piech. Na ławce z kolei na swoją szansę czekała przede wszystkim wrocławska młodzież.

W pierwszej połowie na boisku przeważała walka, a sama gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Spotkanie śmiało można było określić jako "mecz walki", a bo niewiele było ciekawych okazji bramkowych. Zespół Vitezslava Lavicki jednak przeważał, ale potwierdził to dopiero w 45. minucie Robert Pich. Akcję na prawej stronie zainicjował Arkadiusz Piech, który prostopadłym podaniem uruchomił Damiana Gąskę. Pomocnik przy samej linii końcowej przytomnie wycofał piłkę na 16. metr, a tam Słowak mocnym strzałem dał prowadzenie Śląskowi.

WKS drugą połowę rozpoczął z wieloma zmianami, a na placu gry pojawili się młodzi piłkarze. Wrocławianie już na samym początku mogli podwyższyć prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji Piotr Samiec-Talar nie zdołał pokonać bramkarza gości. Chwilę później w końcu Śląsk dopiął swego, a ładnym trafieniem popisał się Mateusz Radecki, który wykorzystał błąd bramkarza i trafił do bramki Odry... z połowy boiska.

Zespół trenera Mariusza Rumaka chwilę później zdołał odpowiedzieć bramką kontaktową, która była konsekwencją błędu w defensywie wrocławian oraz niepewnej interwencji Jakuba Wrąbla. W późniejszych fragmentach podopieczni Vitezslava Lavicki stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale już nie nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Ostatecznie Śląsk zanotował drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy, a w niedzielę piłkarze WKS-u rozpoczynają obóz w tureckim Belek, gdzie rozegra kolejne mecze kontrolne.

Śląsk Wrocław - Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki: Pich 45, Radecki 55 - Martin 56

Śląsk: Wrąbel - Pawelec (70 Golla), Celeban (46 Dankowski), Golla (46 Kucharczyk), Augusto (46 Cholewiak), Tarasovs (46 Młynarczyk), Chrapek (46 Srnić), Gąska (46 Radecki), Bartkowiak (46 Pałaszewski), Pich (46 Boruń), Piech (46 Samiec-Talar).