Kolejny świetny występ mistrzyń Polski! Ślęza o krok od finału! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-04-16, Autor: prochu

Ślęza Wrocław wygrała drugi mecz półfinałowy w Bydgoszczy. Mistrzynie Polski jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywały różnicą 12 "oczek", ale w ostatniej ćwiartce dogoniły rywalki i po nerwowej końcówce odniosły kolejne cenne zwycięstwo.

To był bardzo udany weekend dla koszykarek Ślęzy. W sobotę wrocławianki wygrały z Artego po dogrywce, a dzień później postawił drugi krok na drodze do finału. Niedzielne starcie było również bardzo emocjonujące i trzymało kibiców w napięciu do ostatnich sekund. Jak wyrównany był to mecz, świadczą liczby. Prowadzenie zmieniało się 17 razy, sześć razy był remis. Artego było na prowadzeniu przez 28 minut, a Ślęza przez dziewięć.

Bydgoszczanki swój najlepszy moment miały na początku drugiej połowy. Gdy Agnieszka Szott-Hejmej dwukrotnie trafiła za trzy, a dwa punkty dołożyła Elżbieta Międzik, zrobiło się 45:33 dla Artego. Wydawało się, że bydgoszczanki przejmą inicjatywę, ale Ślęza wróciła do gry.

Czwartą kwartę otworzyła "trójką" Karina Szybała, wychowanka klubu z Bydgoszczy, która w obu półfinałowych meczach napsuła mnóstwo krwi Artego. Ślęza zbliżyła się na 47:50. To był zaczątek świetnej postawy mistrzyń Polski, przede wszystkim w obronie. To defensywa znów okazała się kluczem do sukcesu. Uporczywy nacisk na rozgrywające rywalek, dobra pomoc i rotacja oraz nieustępliwość w walce o każdy metr boiska. Ręce same składały się do braw po udanych akcjach w obronie Ślęzy.

KAPITALNA DOGRYWKA ŚLĘZY. MISTRZ POLSKI OBEJMUJE PROWADZENIE W PÓŁFINALE

Na 59 sekund przed końcem wrocławianki prowadziły 60:57, ale przy próbie rzutu za trzy sfaulowana została Jennifer O'Neill. Amerykanka stanęła przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale trzykrotnie przestrzeliła! W odpowiedzi jeden raz z linii osobistych trafiła Agnieszka Kaczmarczyk i bydgoszczankom pozostała rozpaczliwa akcja, która zakończyła się niecelną "trójką" Elżbiety Międzik. Drugie zwycięstwo Ślęzy stało się faktem.

- Kuriozum absolutnym była sytuacja, gdy w końcówce, przy prowadzeniu Ślęzy 60:57, Jennifer O'Neill nie trafiła ani jednego z trzech rzutów osobistych. Trudno myśleć o zwycięstwie, jeśli nasza główna opcja w ataku myli się w takim momencie i to trzykrotnie - komentował szkoleniowiec Artego Tomasz Herkt.

- To była dwa ciężkie, zacięte i wyczerpujące mecze. Cieszę się, że w drugiej połowie zagrałyśmy dobrze w obronie i potrafiłyśmy zatrzymać rywalki na 20 punktach, co dało nam zwycięstwo. Przenosimy się teraz na nasz parkiet i mam nadzieję, że z pomocą naszych kibiców zrobimy wszystko, co w naszej mocy i postaramy się wygrać - stwierdziła jedna z wyróżniających się zawodniczek 1KS-u, Karina Szybała.

W środę (18 kwietnia) wrocławianki staną przed szansą zakończenia półfinałowej rywalizacji przed własną publicznością. O godzinie 19 w hali AWF-u rozpocznie się trzecie spotkanie z Artego. - Gratuluję dziewczynom przede wszystkim determinacji i dobrej defensywy w czwartej kwarcie. Myślę, że nadrabiały fizycznością to, co nam nie wychodziło w ataku. Nie możemy zapominać o tym, że to jest seria, w której trzeba wygrać trzy razy. Mamy dwa zwycięstwa, szybko o tym zapominamy i przygotowujemy się na kolejne spotkanie - zapowiada trener Ślęzy Arkadiusz Rusin.

Bilety na trzeci mecz w cenie 15 i 7 złotych można kupować w sprzedaży internetowej, a wejściówki będą dostępne także bezpośrednio przed spotkaniem w kasie hali.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 57:61 (22:17, 15:14, 13:13, 7:17)
Artego: Szott-Hejmej 17 (3), Stallworth 15, McBride 10 (1), O'Neill 6 (1), Międzik 5 (1), Poboży 2, Stanković 2, Adamowicz 0, Żurowska-Cegielska 0.
Ślęza: Ajduković 14, Zoll-Norman 14, Szybała 13 (3), Kaczmarczyk 7, Treffers 6, Dikeoulakou 4, Kastanek 3 (1), Sosnowska 0, Perez 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Ślęzy.
Kolejny mecz: 18 kwietnia we Wrocławiu.