Wiadomości

Komisja architektury przeciw wyburzaniu kamienic przy Legnickiej

2011-07-05, Autor: Bartłomiej Knapik
Głosami 5 do 2 komisja architektury rady miasta zdecydowała, że wystąpi o przesunięcie głosowania o przyszłości trzech kamienic przy skrzyżowaniu Legnickiej i Małopanewskiej, które chcą zburzyć planiści. W czwartek będzie wiadomo, czy ten plan się uda.

Reklama

Chodzi o przedwojenne budynki jedną bliżej Kauflandu, dwie naprzeciwko zburzonego niedawno tzw. Kwadratu. W poniedziałek pisaliśmy o  projekcie miejscowego planu zagospodarowania dla zachodniej części ul. Legnickiej, który zakłada ich zburzenie. Częścią planu jest mapa (obok tekstu), na której zobaczycie, że kamienice: Legnicka nr 68-70 oraz Legnicka 64 są przeznaczone do wyburzenia.
Planiści chcą się ich pozbyć, bo nie mieszczą się one w wizję ul. Legnickiej - alei: z drzewami, szerokimi chodnikami, budynkami ustawionymi w jedną linię.Część radnych miejskich jednak nie jest zachwycona tym pomysłem:
- Nie mówimy „nie” tym planom, ale chcielibyśmy mieć więcej czasu do namysłu. Rozważyć sprawę jeszcze raz. Dlatego jako komisja architektury będziemy wnioskować o przesunięcie głosowania nad tym planem na po wakacjach – tłumaczy Piotr Kuczyński z PiS, który razem z Krzysztofem Bramorskim z PO przekonali radnych komisji do takiego głosowania.

Inna sprawa, że przeciw temu pomysłowi byli radni klubu Rafała Dutkiewicza, którzy w radzie miasta mają większość i nie potrzebują nikogo, by wygrać dowolne głosowanie. To właśnie klub prezydencki zdecyduje czy przełożyć głosowanie, czy nie.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~gość 2011-07-06
  19:48:03

  0 0

  Taa, wyburzmy wszystko poza Rynkiem, będą wszędzie autostrady i srajtałery, czyli nowocześnie i hamerykańsko wg polactwa...

 • ~mysl, to nie boli 2011-07-06
  20:28:30

  0 0

  wuburzenie jest po to by wybudowac budynki w jednej linii, zrobic chodnik, sciezke rowerowa i posadzic zielen, jezdnia nie bedzie poszerzana ynteligencie, legnicka to jest elegancka droga, taka szerokosc powinna byc na kazdej glownej ulicy w miescie, wlasnie z chodnikami, sciezkami rowerowymi i drzewami, przed wojna niemcy takie aleje budowali, wyglada to b. ladnie i jest funkcjonalne

 • ~gość 2011-07-07
  09:01:04

  0 0

  A nie można budować budynków "w linii" dostosowując się do pierzei zostawionej właśnie przez tych Twoich Niemców, yntelektualysto? Legnickiej można nadać charakter alei w istniejących liniach rozgraniczających, robiąc z niej 2x2 z wydzielonym tramwajem, a nie przerabiając na aleję istniejącą autostradę rodem z jakiegoś zafajdanego Houston.

 • ~mysl jeszcze wiecej! 2011-07-07
  12:14:05

  0 0

  wydzielony tramwaj juz jest, swietny pomysl!!! zryjmy asfalt na legnickiej i nasadzmy tam krzewy, a pas z drugiej jezdni tez sie zryje i pozostala czesc jezdni i tory pociagnie sie w paru chlopa i przesunie po prostu blizej tej zabudowywanej juz czesci z lpp, quatro forum i istniejacymi tam sciezkami rowerowymi, chodnikami i zielenia, genialne po prostu abstrahujac juz od idei zwezania legnickiej, tak jakby tu zwiekszyc korki w miescie i utrudnic poruszanie sie po nim, a houston to straszne miasto, amerykanie to banda glupkow, podobnie jak niemcy, autostrady to dzielo szatana i taki niefunkcjonalny wynalazek, jak ci amerykanie poradzili sobie przez tyle lat majac takie ogromne metropolie, chyba postawili na tramwaje i to ich uratowalo, a nie oni wlasnie jednak je zlikwidowali, to moze o innej ameryce slyszalem...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.