Kompromitacja Śląska w Warszawie. Przegrał z Legią aż 1:4 [RELACJA]

Srogim laniem dla Śląska Wrocław skończył się mecz z Legią Warszawa. Zespół trenera Jana Urbana skompromitował się w stolicy, przegrywając 1:4 i tracąc wszystkie gole w pierwszej połowie spotkania.

Mistrzom Polski wystarczyło 10 minut grania, aby wybić Śląskowi z głowy choćby o remisie. Show dał Fin Kasper Hamalainen, który ustrzelił klasycznego hattricka. Spora w tym zasługa wrocławskiej defensywy, która była dziurawa jak ser szwajcarski. Wrocławianie próbowali nawiązać walkę, w 35. minucie gola strzelił Robert Pich i Śląsk odzyskał cień nadziei, że może co nieco jeszcze ugra w Warszawie. Ale tuż przed końcem pierwszej połowy kolejny błąd obrony Śląska wykorzystał Jarosław Niezgoda, podwyższając wynik meczu na 4:1 dla Legii.

W drugiej połowie Legia mogła grać ze znacznym większym luzem, dzięki czemu Śląsk zyskał nieco więcej przestrzeni na boisku. Ale wrocławianie, grający bez dwóch najlepszych napastników: Marcina RobakaArkadiusza Piecha, nie mieli argumentów, aby postraszyć Legię. Efekt był taki, że trener Jan Urban miał okazję, aby dać się ogrywać młodzieżowcom: Maciejowi Pałaszewskiemu, Adrianowi ŁyszczarzowiDanielowi Łuczakowi. Ten ostatni w drugiej połowie zastąpił na boisku Sebastiana Bergiera, innego wrocławskiego juniora, który w meczu z mistrzem Polski nie “spękał” i pokazał kilka niezłych zagrań.

W drugiej połowie Śląsk mógł pokusić się o zdobycie kolejnych bramek. Strzał Picha obrońca Legii Michał Pazdan zatrzymał jednak na linii bramkowej, a uderzenie Mateusza Lewandowskiego odbił Arkadiusz Malarz.

Po porażce w Warszawie, Śląsk pozostaje bez zwycięstwa na wyjeździe w całym sezonie i bez zwycięstwa w drugim meczu w tym roku. O kolejne ligowe punkty wrocławska drużyna powalczy 25 lutego we Wrocławiu w meczu z Górnikiem Zabrze.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (4:1)
Bramki: Hamalainen (23., 29., 32.), Niezgoda (45.) - Pich (35.)

Legia Warszawa: Malarz - Broź, Pazdan, Remy, Jędrzejczyk - Mączyński, Phillips (54. Radović), Antolić, Eduardo, Hamalainen (62. Kucharczyk) - Niezgoda (82. Vesović).
Śląsk Wrocław: Słowik - Pawelec, Celeban, Rieder, Lewandowski - Pich, Riera, Chrapek, Vacek, Kosecki (46. Pałaszewski) - Bergier (62. Łuczak).

Żółte kartki: Radović - Lewandowski.
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: ok. 24 tys.