zamknij

Wiadomości

Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze?

2021-10-29, Autor: ks

Aby ułatwić wrocławianom dotarcie na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych, MPK Wrocław uruchamia specjalne linie komunikacji miejskiej, a także zwiększa częstotliwość dotychczasowych połączeń. Zmienią się także lokalizacje niektórych przystanków.

Reklama

MPK Wrocław w związku z obchodami Wszystkich Świętych uruchomiło 8 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych, a także zwiększyło częstotliwość kursowania linii aktualnie poruszających się w obrębie cmentarzy. Pasażerowie przemieszczający się komunikacją miejską w najbliższych dniach powinni zwrócić szczególną uwagę na zmiany lokalizacji niektórych przystanków.

Zgodnie ze zmianami z soboty, 23 października, linia A nadal będzie zatrzymywać się na przystanku Grabiszyńska (Cmentarz II), a przystanek autobusowy „Bardzka (Cmentarz)” nr 21135 i 21136 dla wszystkich dziennych linii autobusowych będzie miał status przystanku stałego.

29 października (piątek)

Linia 74
W godzinach 9:00-14:00 kursuje z częstotliwością co 7,5 minuty, a w godzinach 14:00-17:00 kursuje z częstotliwością co 12 minut.

Linia K
W godzinach 9:00-17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia 121
W godzinach 9:00-14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.

Linia 319
W godzinach 9:00-14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

Linia 720
W godzinach 9:00-18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od alei Hallera przez ulicę Grabiszyńską do Grabiszyńska (Cmentarz II).

30 października (sobota)

Linia 74
W godzinach 8:00-18:00 kursuje z częstotliwością co 10 minut.

Linia K
W godzinach 9:00-18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia N
W godzinach od 9:00 do 18:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.

Linia 118
W godzinach od 9:00 do 18:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

Linia 123
W godzinach od 9:00 do 18:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut wg specjalnego rozkładu.

Linia 720
W godzinach od 9:00 do 18:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od alei Hallera przez ulicę Grabiszyńska do Grabiszyńska (Cmentarz II) i linia będzie w tym okresie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Zmiany lokalizacji przystanków

  • przystanek autobusowy nr 23002 „most Osobowicki” zostanie przeniesiony na przystanek autobusowy nr 23102 (przystanek linii 129), natomiast tramwajowy pozostaje bez zmian;
  • autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Osobowickiego, na ulicy Osobowickiej będą zatrzymywały się tylko na przystanku tymczasowym przy Bramie Głównej Cmentarza Osobowickiego i przy moście Osobowickim.
  • autobusy linii specjalnych kursujące w kierunku Mostu Milenijnego będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach w ciągu ulicy Osobowickiej;
  • na ul. Grabiszyńskiej autobusy jadące w kierunku centrum będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku „Grabiszyńska (cmentarz II)”, zlokalizowanym przy peronie tramwajowym na wysokości drugiej bramy Cmentarza Grabiszyńskiego.

Specjalne linie tramwajowe

Linia E2
Orla – Powstańców Śląskich – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Orla

Linia E3
Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka - pl. Powstańców Wlkp. – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – pl. Powstańców Wlkp. – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno

Linia E4
Kromera – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Bema - Poniatowskiego - Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Kromera

Linia E5
Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – Olszewskiego – Biskupin

Biskupin – Olszewskiego – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 1) – Skłodowskiej-Curie – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Traugutta - Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois - Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka - Osobowice

Linia E6
Sępolno – Mickiewicza – Paderewskiego – Różyckiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Oławska – pl. Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Oporów

Oporów - Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Różyckiego – Paderewskiego – Mickiewicza – Sępolno

Linia E7
Pilczyce – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa - pl. Legionów – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz)

Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – pl. Legionów – Sądowa – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Pilczyce

Linia E8
Gaj – Świeradowska - Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława - św. Katarzyny – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki – Dubois - Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka - Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – Teatralna – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Świeradowska – Gaj

Linia E9
Tarnogaj – Tarnogajska – Armii Krajowej – Bardzka – Hubska – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Kujawska – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Osobowice

Osobowice – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza - Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Hubska – Bardzka – Armii Krajowej – Tarnogajska – Tarnogaj

Linie E2, E3, E4, E5, E6, E7, E8 i E9 kursują w godz. 8:00-18:00 z częstotliwością co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe

Linia 301
pl. Solidarności – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Legnicka – Niedźwiedzia – Popowicka – Milenijna - most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Dworzec Nadodrze

Dworzec Nadodrze – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Niedźwiedzia – Legnicka – Poznańska - Zachodnia – Rybacka – pl. Solidarności

Linia 307
Jerzmanowo (Cmentarz I) – Jerzmanowska – Żernicka – Zemska - Rogowska – Strzegomska – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz II)

Grabiszyńska (Cmentarz II) – Grabiszyńska – Klecińska – Strzegomska – Rogowska – Zemska – Żernicka – Jerzmanowska – Jerzmanowo (Cmentarz I)

Linia 322
Nowy Dwór (pętla) – Rogowska – Strzegomska – Gubińska – Chociebuska – Hermanowska – Koszalińska – Bystrzycka – Balonowa – Horbaczewskiego – Rondo Szomańskiego – Orlińskiego – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna - most Milenijny – Osobowicka - Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety – Gorlicka – Litewska – Żmudzka – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety - Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego - Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego – most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska - pl. Staszica – Reymonta - most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Legnicka – nawrót na skrzyżowanie z Wejherowską – Legnicka - Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Rondo Szomańskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska - Chociebuska – Gubińska – Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)

Linia 334
Buforowa (Rondo) – Buforowa – Bardzka (Cmentarz) – Bardzka - Kamienna – pl. Powstańców Śląskich – Zaporoska – Krucza – Inżynierska - Rondo Woźniaka – Aleja Pracy – Hallera – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska - Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka

Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Hallera – Aleja Pracy – Rondo Woźniaka – Inżynierska – Krucza – Zaporoska – pl. Powstańców Śląskich – Kamienna – Bardzka - Bardzka (Cmentarz) – Buforowa – Buforowa (Rondo)

Linia 335
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Rondo Bartoszewskiego - Pilczycka – Gwarecka – Dokerska – Kozanowska – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna - most Milenijny – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki - Osobowicka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – Dubois – Drobnera – pl. Bema – Sienkiewicza – Grunwaldzka – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brücknera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – ks. Stanety - Gorlicka – Litewska – Żmudzka - Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Gorlicka – ks. Stanety - Rondo Lotników Polskich – Krzywoustego – Brücknera – mosty Jagiellońskie – Kochanowskiego - most Szczytnicki – Grunwaldzka – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska – Gwarecka – Pilczycka – Rondo Bartoszewskiego – Stadion Wrocław (Królewiecka)

Linia 336
Racławicka – Aleja Piastów – Solskiego – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) - Grabiszyńska – Klecińska – Gądowianka – Na Ostatnim Groszu – Legnicka – Wejherowska – Popowicka – Milenijna – most Milenijny – Osobowicka - Cmentarz Osobowicki - Osobowicka – Bałtycka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla)

Kamieńskiego (pętla) – Kamieńskiego – Bałtycka – Osobowicka – Cmentarz Osobowicki – Osobowicka – most Milenijny – Milenijna – Legnicka – nawrót na skrzyżowanie z Wejherowską – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Gądowianka – Klecińska – Grabiszyńska – Grabiszyńska (Cmentarz) – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka

Linia 350
Pawłowice (Widawska) – Widawska – Pawłowicka – Azaliowa – Przedwiośnie – Bora-Komorowskiego – Irkucka – Królewska - Osiedle Sobieskiego – Królewska – Wilanowska – Jana III Sobieskiego – Dobroszycka – Bierutowska – Rondo Lotników Polskich – Kiełczowska – Kiełczowska Cmentarz

Kiełczowska Cmentarz – Kiełczowska – Rondo Lotników Polskich – Bierutowska – Jana III Sobieskiego – Wilanowska – Królewska – Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora-Komorowskiego – Przedwiośnie – Starodębowa – Pawłowicka – Widawska – Pawłowice (Widawska)

Linie 301, 307, 322, 334, 335, 336 i 350 kursują w godz. 8:00-18:00 z częstotliwością co 15 minut.

Aktualna lista zmian MPK na kolejne dni (31 października, 1 listopada, 2 listopada) znajduje się na następnej stronie.

31 października (niedziela)

Linia 74
W godzinach od 8:00 do 18:00 kursuje z częstotliwością co 5 minut, a w godzinach od 18:00 do 20:00 kursuje z częstotliwością co 10 minut.

Linia N
W godzinach 8:00-20:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.

Linia 118
W godzinach od 8:00 do 20:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

Linia 123
W godzinach 9:00-18:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut wg specjalnego rozkładu.

Linia 720
W godzinach 8:00-20:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od alei Hallera przez ulicę Grabiszyńska do Grabiszyńska (Cmentarz II) i linia będzie kursowała od 8:00-18:00 z częstotliwością co 7,5 minuty, a w od 18:00 do 20:00 co 10 minut.

Linie 100, 136 i 143
W związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ulicy Morwowej, autobusy linii 100, 136 i 143 od przystanku „Tarnogaj” do przystanku „Gaj-pętla” będą kursowały objazdem przez ulicę Tarnogajską, Armii Krajowej i Bardzką do Świeradowskiej z pominięciem przystanku „Złotostocka”. W kierunku przeciwnym trasa dla linii 100, 136 i 143 pozostaje bez zmian.

Zmiany lokalizacji przystanków

Zmiany lokalizacji przystanków z soboty, 30 października ostają utrzymane.

Specjalne linie tramwajowe

Linie E2, E3, E4, E5, E6, E7 i E8 kursują w godz. 8:00-18:00 z częstotliwością co 10 minut oraz w godz. 18:00 – 20:00 co 20 minut. Linia E9 kursuje w godz. 8:00-20:00 z częstotliwością co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe

Linie 301, 307, 334, 350 kursują w godz. 8:00-18:00 z częstotliwością co 15 minut oraz w godz. 18:00-20:00 co 30 minut. Linie 322, 335, 336 kursują w godz. 8:00-15:00 z częstotliwością co 10 minut, w godz. 15:00-18:00 co 15 minut oraz w godz. 18:00 – 20:00 co 30 minut.

1 listopada (poniedziałek)

Linia 74
W godzinach 8:00-18:00 kursuje z częstotliwością co 5 minut, a w godzinach 18:00-20:00 kursuje z częstotliwością co 10 minut.

Linia K
W godzinach 8:00-20:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia N
W godzinach 8:00-20:00 wszystkie kursy do pętli przy ulicy Litewskiej i z powrotem do Petrusewicza będą realizowane przez Cmentarz Kiełczowski.

Linia 118
W godzinach 8:00-20:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy do pętli Wojnów z częstotliwością co 60 minut.

Linia 123
W godzinach 9:00-18:00 będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut według specjalnego rozkładu.

Linia 720
W godzinach 8:00-20:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od alei Hallera przez ulicę Grabiszyńska do Grabiszyńska (Cmentarz II) i linia będzie kursowała od 8:00 do 18:00 z częstotliwością co 7,5 minuty, a w od 18:00 do 20:00 co 10 minut.

Linie 100, 136 i 143
W związku z wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na ulicy Morwowej, autobusy linii 100, 136 i 143 od przystanku „Tarnogaj” do przystanku „Gaj-pętla” będą kursowały objazdem przez ulicę Tarnogajską, Armii Krajowej i Bardzką do Świeradowskiej z pominięciem przystanku „Złotostocka”. W kierunku przeciwnym trasa dla linii 100, 136 i 143 pozostaje bez zmian.

Zmiany lokalizacji przystanków

  • zmiany lokalizacji przystanków z soboty, 30 października ostają utrzymane,
  • przystanek tramwajowy nr 10605 „Kleczkowska” w kierunku Osobowic zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kleczkowską na przystanek autobusowy nr 10705;

Specjalne linie tramwajowe

Linie E2, E3, E4, E5, E6, E7 i E8 kursują w godz. 8:00-18:00 z częstotliwością co 10 minut oraz w godz. 18:00-20:00 co 20 minut. Linia E9 kursuje w godz. 8:00 – 20:00 z częstotliwością co 20 minut.

Specjalne linie autobusowe

Linie 301, 307, 334, 350 kursują w godz. 8:00–18:00 z częstotliwością co 15 minut oraz w godz. 18:00–20:00 co 30 minut. Linie 322, 335, 336 kursują w godz. 8:00-15:00 z częstotliwością co 10 minut, w godz. 15:00-18:00 co 15 minut oraz w godz. 18:00–20:00 co 30 minut.

2 listopada (wtorek)

Linia 74
W godzinach 9:00-14:00 kursuje z częstotliwością co 7,5 minuty, a w godzinach 14:00-17:00 kursuje z częstotliwością co 12 minut.

Linia K
W godzinach 9:00-17:00 wszystkie kursy zostaną przedłużone w obu kierunkach od ulicy Świeradowskiej przez przystanek Bardzka (Cmentarz) do przystanku Buforowa (Rondo) przy skrzyżowaniu ulicy Buforowej i Terenowej.

Linia 121
W godzinach 9:00-14:00 linia będzie kursowała z częstotliwością co 15 minut.

Linia 319
W godzinach 9:00-14:00 utrzymane zostaną kursy w obu kierunkach na trasie Kamieńskiego (pętla) – Grabiszyńska (Cmentarz II) z częstotliwością co 15 minut.

W dniach 31 października – 2 listopada cmentarze komunalne we Wrocławiu będą otwarte w godzinach 6:00-22:00. W miarę możliwości zostaną również otwarte dodatkowe bramy wejściowe nekropolii tak, aby w jak największym stopniu rozłożyć ruch pieszych.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto byłby lepszym prezydentem Wrocławia?



Oddanych głosów: 1222