Koniec marzeń KFC Gwardii Wrocław o Pucharze Polski [RELACJA]

2019-11-14, Autor: ah

Kolejny wyjazd KFC Gwardii Wrocław do Tomaszowa Mazowieckiego również nie zakończył się po myśli podopiecznych Krzysztofa Janczaka. Gwardia przegrała z Lechią w spotkaniu rozgrywanym w ramach Pucharu Polski 1:3 (17:25, 20:25, 27:25, 20:25). Tym samym zespół odpadł z rozgrywek pucharowych.

Pierwszy set nie był zbyt udany w wykonaniu wrocławskiej drużyny. W każdym elemencie gry gwardziści wypadali gorzej od przeciwników i przegrali debiutancką partię do 17.

Drużyna KFC Gwardii Wrocław nieco lepiej radziła sobie po zmianie stron. Gospodarze zaczęli mocno drugiego seta, ale gwardziści zdołali wyrównać. Podrażnieni lechiści włączyli wtedy wyższy bieg, a Gwardia znów zaczęła popełniać błędy seriami. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego wykorzystał słabszy okres gry wrocławian i odskoczył na pięć punktów przewagi. Miejscowi nie wypuścili prowadzenia do końca seta i wygrali drugą część spotkania 25:20.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt i nikt nie był w stanie zbudować sobie solidnej przewagi. Taki stan utrzymywał się do końca partii, a żadna drużyna nie wyszła na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. To Gwardia miała w górze piłkę setową, ale już po chwili piłkę meczową mieli rywale. Wrocławianie zachowali jednak zimną krew i wygrali trzeciego seta 27:25.

Zryw w trzeciej części spotkania był jedynym, na co było stać tego dnia siatkarzy ze stolicy Dolnego Śląska. Czwarta partia to powrót do gry z początku spotkania. W początkowej fazie seta drużyny grały punkt za punkt, ale gwardziści stracili na chwilę koncentrację i gospodarze wyszli na prowadzenie pięcioma punktami. Ta różnica wynikała głównie ze słabego przyjęcia we wrocławskiej drużynie. Miejscowi odrzucali zagrywką, a Jakub Nowosielski musiał biegać po całym parkiecie, by rozegrać piłkę. Gwardia zdołała jeszcze zniwelować stratę do dwóch oczek, ale po tym Lechia odskoczyła i było po meczu. Gospodarze wygrali czwartego seta 25:20 i całe spotkanie 3:1, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KFC Gwardia Wrocław 3:1 (25:17, 25:20, 25:27, 25:20)

Lechia: Kańczok 23, Toma 12, Rawiak 11, Kącki 8, Pigłowski 8, Miniak 5, Hendzelewski (l.) oraz Janus 2, Akala, Neroj, Błoński, Gutowski, Wojciak, Stabrawa, Ogórek (l.).

Gwardia: Wnuk 12, Lubaczewski 9, Szymeczko 8, Gibek 5, Olczyk 4, Nowosielski 1, Mihułka (l.) oraz Lewicki 7, Cierniak 5, Maćkowiak 2, Sternik 2, Gromadowski, Kaźmierczak, Paszkowski, Kołtowski (l.).