zamknij

Wiadomości

Koniec parkowej samowolki – radny chce wprowadzenia Regulaminu Korzystania z Parków Miejskich

2016-05-24, Autor: Bartosz Senderek
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej radny Jerzy Sznerch zaprezentował projekt Regulaminu Korzystania z Parków Miejskich Wrocławia. Nim uchwała trafi pod obrady Rady Miejskiej Wrocławia, głos w sprawie mają zabrać mieszkańcy.

Reklama

Według radnego Klubu PiS najważniejszymi zadaniami projektowanej uchwały ma być uregulowanie sprawy hałasu w parkach, rozpalania ognisk, handlu oraz zachowania psów w parku. Projekt zakłada m.in. zakaz dewastacji ławek, koszy na śmieci i pozostałej parkowej architektury. Nie wolno będzie również rozpalać ognisk czy wprowadzać do parków psów bez smyczy – obecnie obowiązujące przepisy zezwalają na spuszczenie psa ze smyczy w miejscu mało uczęszczanym, pod warunkiem, że nasz czworonóg będzie miał założony kaganiec oraz zareaguje na komendy właściciela.

Wjazd do parku samochodem lub motorem ma być dozwolony wyłącznie na podstawie pisemnej zgody zarządcy. O zgodę również będzie musiał pytać każdy, kto chce zorganizować imprezę, ustawić tablicę ogłoszeniową lub prowadzić stoisko handlowo-usługowe na terenie parku.

Zanim projekt uchwały trafi pod obrady Rady Miejskiej przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne. Swoje zdanie na temat regulaminu będzie można wyrazić osobiście podczas jednego z trzech spotkań:

 • 25 maja, godz. 17.30 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3”, I p. sala konferencyjna, Legnicka 65,
 • 4 czerwca, podczas festynu plenerowego Europejski Dzień Sąsiada w godz. 9.00-20.00 w Parku Staszica,
 • 15 czerwca, godz. 17.30 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Sektor 3”, I p. sala konferencyjna, Legnicka 65.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Anonima 2016-05-24 10:24:25

  Zakażmy chuligaństwo ustawą, to z pewnością pomoże i zmobilizuje ludzi do posłusznego przestrzegania nakazów i zakazów. W wielu parkach przy wejściach stoją tablice z regulaminami - czy to pomaga?

  9 0
 • ~Wrocławianka 2016-05-24 12:45:31

  Najpierw zadbajmy o parki, których mamy tak mało we Wrocławiu. Park Pracki jest tak zaniedbany a wystarczy tyko kilka dni pracy Zieleni Miejskiej aby odryć jego uroki.Mieszkańcy maślic Wielkich i Pracz Wrocławskich na pewno chętnie spędzliby tam czas jeśli byłoby więcej ławek, piaskownic i trawa trochę skoszona i uschnięte dzrewa wycięte bo zagrażają życiu spacerowiczów. O Park Zachodni top na codzień dba cały sztab ludzi i samochodów bo w nim mają bazę sprzętu. A wystarczy tylko trochę dalej podjechać raz w miesiącu do Parku Prackiego.

  1 0
 • ~Jamróz 2016-05-24 13:12:14

  Wrocławiankaa gdzie są Pracze Wrocławskie ? Bo napewno nie we Wrclawiu

  1 0
 • ~gość 2016-05-24 16:31:18

  Jest takie przysłowie, że niektórzy bez pisemnej instrukcji nie wiedzą, jak korzystać z toalety. Pomóżmy tym biednym ludziom - proponuję jakiś regulamin (oczywiście do akceptacji Rady Miejskiej).

  4 0
 • ~Anna38 2016-05-24 22:21:28

  No cóż.Wydaje mi się,że większość z tego regulaminu reguluje zwykłe prawo dotyczące poszanowania przestrzeni publicznej jako takiej i od tego są służby,aby tego pilnować. Pytanie co da taki regulamin i kto go będzie egzekwował oraz na jakiej podstawie prawnej. Druga sprawa: jeśli już regulamin wejdzie,to proszę o dopisanie do niego punktu o przestrzeganiu przez straż miejską lub policję korzystającą z koni o posprzątanie po swoim wierzchowcu. Mieszkam tuż przy parki i mam dwa psy po których sprzątam. Natomiast nie raz i nie dwa natykam się na końskie guano i to na środku ścieżki. Moje psy załatwiają się w krzakach właśnie dlatego,że są spuszczane. Da się załatwić Panie Radny ?

  3 0
 • ~ 2016-06-16 12:41:47

  Zakaz spuszczania psów bardzo mi sie podoba. Tylko czy regulamin będzie przestrzegany? Nie widziałam jakoś psów w kagańcach.
  A może niektóre parki mogłyby być całkiem wolne od psów?

  0 0
 • ~maadam 2016-06-22 10:27:45

  A co na temat szaleńczo jeżdżących po parkach rowerzystach, czy tak samo jak na ulicach i chodnikach są bezkarni i nie muszą przestrzegać praw drogowych patrz parkowych. To nie psy stanowią zagrożenie ale właśnie rowerzyści!

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ratownicy medyczni powinni dostać podwyżki?

Oddanych głosów: 359