Koniec pucharów dla Impel Gwardii Wrocław

2012-02-29, Autor: mw
Siatkarki Impel Gwardii Wrocław w meczu rewanżowym w ćwierćfinale Challenge Cup przegrały z VDK Gent Dames 2:3 i odpadły z dalszej rywalizacji.

W pierwszym meczu rozegranym we Wrocławiu siatkarki Impel Gwardii przegrały z zespołem z VDK Gent Dames 2:3 i aby myśleć o awansie do dalszej fazy Challenge Cup musiały nie tylko wygrać rewanż, ale również złotego seta. Mecz w Belgii przypominał ten z hali Orbita. Niemal każdy set był bardzo wyrównany i o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze akcje. Kiedy w czwartym secie udało się Gwardii wyjść zwycięsko, chociaż było w pewnym momencie już 24:21 dla gospodyń, wydawało się, że wrocławianki są w stanie wygrać mecz a później złotego seta. Niestety, ponownie tie-break nie był dla naszej drużyny szczęśliwy.

Początek tie-breaka był bardzo wyrównany. Do stanu 6:6 trwała wymiana punkt za punkt. Później jednak zaczęła się zarysowywać przewaga rywalek, które odskoczyły na dwa punkty (10:8) i już nie oddały prowadzenia do końca. Wygrywając 15:12, po raz drugi VDK pokonało Impel Gwardię 3:2 i awansowało do półfinału Pucharu Challenge.

VDK GENT Dames - Impel Gwardia Wrocław 3:2 (25:23, 19:25, 25:13, 25:27, 15:12)

Pierwszy mecz: 3:2 dla VDK GENT Dames; Awans: VDK GENT Dames.