Koniec sezonu zasadniczego dla Ślęzy Wrocław. Teraz zacznie się najważniejsza walka o medale

2016-03-21, Autor: jg
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego ekstraklasy koszykarki Ślęzy pokonały na wyjeździe JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 64:62. Tym samym wrocławianki przystąpią do play-offów z trzeciego miejsca. W pierwszej rundzie ich rywalem będzie Pszczółka AZS UMCS Lublin. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Wrocławianki przystąpiły do meczu w Sosnowcu w mocno okrojonym składzie. Z powodu dolegliwości zdrowotnych nie mogły zagrać: Magdalena Leciejewska, Marissa Kastanek, Joanna Czarnecka i Dorota Mistygacz. W związku z tym trener Algirdas Paulauskas miał do dyspozycji tylko osiem zawodniczek, w tym bardzo młodą Zuzannę Sklepowicz. Jak się później okazało, ta ostatnia była jedną z kluczowych koszykarek we wrocławskim zespole.

Po pierwszej połowie Ślęza prowadziła tylko 37:32, ale jej gra mogła się podobać. Wrocławianki przede wszystkim bardzo płynnie przechodziły z obrony do ataku (w całym meczu zdobyły 20 punktów z kontry). Pod koszem świetnie radziła sobie Chay Shegog, agresywna jak zwykle była Sandra Linkeviciene, a za trzy trafiała Katarzyna Krężel. Trenerów mogły za to martwić przewinienia Agnieszki Śnieżek, która już w połowie drugiej kwarty miała ich na swoim koncie cztery.

Agnieszek Śnieżek musiała wiele minut spędzić na ławce rezerwowych. Szansę dostała więc Zuzanna Sklepowicz. Wykorzystała ją znakomicie. W trzeciej kwarcie młoda wrocławianka trafiła trzy razy za trzy (na trzy próby). To także dzięki niej Ślęza zaliczyła serial punktowy 11:0, po którym prowadziła aż 54:35. To było najwyższa przewaga przyjezdnych w całym meczu.

Po czterech minutach czwartej kwarty było 62:48 dla wrocławianek. JAS-FBG Zagłębie nie miało nic do stracenia i rzuciło się do odrabiania strat. Pościg omal nie przyniósł miejscowym sukcesu.

Pół minuty przed końcem spotkania było już tylko 64:62 dla Ślęzy. Gdy kolejna akcja przyjezdnych okazała się nieskuteczna, przed sosnowiczankami otworzyła się szansa na zwycięstwo lub doprowadzenie do dogrywki. Aishah Sutherland popełniła jednak stratę i z wygranej cieszyły się wrocławianki.

W ćwierćfinale play-offów przeciwnikiem Ślęzy będzie Pszczółka AZS UMCS Lublin (szóste miejsce po sezonie zasadniczym). Pierwszy mecz 30 marca we Wrocławiu. Rywalizacja będzie się toczyć do dwóch zwycięstw.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Ślęza Wrocław 62:64 (16:22, 16:15, 13:20, 17:7)

JAS-FBG Zagłębie: Shannon McCallum 15 (2), Aishah Sutherland 15, Naketia Swanier 13 (2), Marta Dobrowolska 8 (1), Barbara Głocka 7, Paulina Antczak 2, Klaudia Rutkowska 2, Patrycja Kaczor, Paulina Rozwadowska.

Ślęza: Sandra Linkeviciene 15 (1), Chay Shegog 10, Katarzyna Krężel 9 (3), Zuzanna Sklepowicz 9 (3), Egle Sulciute 7 (1), Sharnee Zoll 7, Agnieszka Śnieżek 4, Agnieszka Kaczmarczyk 3.