Wiadomości

Koronawirus w Polsce. We Wrocławiu rozłożyli szpital polowy [ZDJĘCIA]

2020-03-04, Autor: bas

W środę koło południa przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu wyrósł szpital polowy. Strażacy rozłożyli tam kilka namiotów, które w przypadku wystąpienia epidemii mogłyby posłużyć do przyjmowania pacjentów. To ćwiczenia związane z epidemią koronawirusa z Chin.

Reklama

Rozłożenie szpitala polowego przy ul. Borowskiej zaplanowane było w ramach ćwiczeń zarządzonych przez wojewodę dolnośląskiego. Na terenie wrocławskiej lecznicy rozłożone zostały charakterystyczne pomarańczowe namioty, a także instalacja do dezynfekcji.

– Ćwiczymy na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem koronawirusem – zapowiadał już z rana wojewoda Jarosław Obremski.

Celem ćwiczeń przeprowadzanych we Wrocławiu i Wałbrzychu jest przygotowanie służb na możliwe scenariusze związane ze zwiększoną ilością mieszkańców zgłaszających się do szpitali w związku z zakażeniem koronawirusem.

Przypomnijmy, że w rano Ministerstwo Zdrowia poinformowała o pierwszym potwierdzonym przypadku zachorowania na koronawirus w Polsce. Minister Łukasz Szumowski podczas specjalnej konferencji prasowej ujawnił, że chory, który jakiś czas temu wrócił z Niemiec, przebywa w jednym z zielonogórskich szpitali.

Według danych ze środowego poranka, w dolnośląskich szpitalach przebywa 5 pacjentów z podejrzeniem zachorowania na 2019-nCoV. Jak dotąd u żadnego nie potwierdzono jednak zakażenia wirusem z Chin.

Zobacz galerię

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

W połowie grudnia rozpoczęła się epidemia koronawirusa, wywołującego chorobę zakaźną. To wtedy stwierdzono pierwsze przypadki zachorowań w Chinach. Teraz koronawirus jest już obecny nie tylko w Azji, ale też w Ameryce, Afryce, Australii i Europie. Sprawdź, czy to, co o nim wiesz, jest oparte na faktach.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Zet 2020-03-04
  15:47:38

  53 2

  W takich temperaturach chcą trzymać chorych?! Po jednej nocy będą mieli 100% zgonów! To już lepiej sobie powoli zejść w domu.

 • ~Zet 2020-03-04
  20:11:02

  49 3

  Rządowa spec-ustawa anty-koronawirusowa niedawno przyjęta w yudeoPOLIN - jest - TO JEST BARDZO WAŻNE - zamachem na prawa obywatelskie [a ponadto potwierdza, że - jak celnie zauważył Jerzy Gorzelik na Facebooku - Państwo to jest „ulepione z g...na”], gdyż: 1] NIE ma ograniczenia w czasie!; 2] umożliwia przetrzymywanie obywateli w izolacji bez ich zgody – nie tylko w przypadku potwierdzonego zakażenia!; 3] władza przedsiębiorcom może nakazać w gruncie rzeczy cokolwiek, uzasadniając to walką z epidemią, a przedsiębiorca nie ma żadnej drogi odwoławczej!
  Ciekawa wypowiedź: Łukasza Warzechy na stronie Warsaw Interprise Instutute (https://wei.org.pl/article/histeryczna-specustawa-czyli-rzad-jak-handlarz-samochodami/)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.