Wiadomości
Koronawirus we Wrocławiu i Wałbrzychu. Mimo niedzieli znów sporo zakażonych [25.10.2020]
Od początku epidemii już ponad ćwierć miliona polaków zostało zakażonych koronawirusem. Tylko w ciągu ostatniej doby potwierdzono 11,7 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2, w tym 585 na Dolnym Śląsku.
Ministerstwo Zdrowia w niedzielę poinformowało o 11 742 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono na terenie województw: mazowieckiego (1 850), kujawsko-pomorskiego (1 150), śląskiego (1 134), małopolskiego (1 119) oraz podkarpackiego (912).
Zobacz także
Na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniej doby potwierdzono 585 nowych przypadków koronawirusa. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego i zgorzeleckiego.
ZOBACZ TEŻ: Jesteśmy w "czerwonej strefie". Jakie obostrzenia obowiązują?
Na terenie naszego województwa kwarantanną lub izolacją objętych jest obecnie 20 998. Od początku epidemii na COVID-19 zachorowało 13 346 Dolnoślązaków, 5868 z nich zostało uznanych za wyleczonych. W szpitalach województwa przebywa wciąż 755 pacjentów, którzy najgorzej przechodzą zakażenie.
W całej Polsce od początku epidemii zanotowano 253 688 zakażenia koronawirusem. 4 438 zmarło. Tylko w ostatnim raporcie ministerstwa mowa jest o 87 kolejnych zgonach, z czego 4 osób bez chorób współistniejących.
Czy korzystasz z usług restauracji w czasie drugiej fali epidemii?
Oddanych głosów: 2707
Tagi: koronawirus, COVID-19, województwo dolnoślaskie, wojewoda dolnośląski, 2019-nCoV, pandemia, epidemia, SARS-CoV-2, nowe przypadki
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Te ulice w mieście toną po ulewach. Wrocław jak Wenecja
47582 -
Jest decyzja. Rusza budowa ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia!
29368 -
Życzenia na Boże Narodzenie, które spodobają się każdemu! Świąteczne wierszyki, sentencje, rymowanki, cytaty [24.12.2023]
21685 -
Duża awaria na kolei. Pociągi utknęły w trasie. Wielkie opóźnienia
12206 -
Nie żyje Gabriel Seweryn z "Królowych Życia". Szokujący live chwilę przed śmiercią: "Mnie to dusi!" [FILM]
10306
Najczęściej komentowane
-
Aquapark zamknął parking. W jego miejscu będzie fotowoltaika. "Można przyjeżdżać komunikacją"
7 -
Jest decyzja. Rusza budowa ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia!
5 -
Te ulice w mieście toną po ulewach. Wrocław jak Wenecja
5 -
Zaglądamy na plac Nowy Targ. Tak odzyskuje zieleń
5 -
Nie żyje Gabriel Seweryn z "Królowych Życia". Szokujący live chwilę przed śmiercią: "Mnie to dusi!" [FILM]
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert