Wiadomości
Koronawirus we Wrocławiu. W weekend zmarły 4 osoby, ale ministerstwo tego wciąż nie potwierdza
Przykre wieści ze szpitala przy ul. Koszarowej: tylko w ostatni weekend zmarły tam 4 osoby, które był zakażone SARS-CoV-2. Taką informację potwierdził nadzorujący dolnośląskie szpitale Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Zgonów tych ciągle nie ma jednak na oficjalnej liście Ministerstwa Zdrowia.
Odpowiedzialny za ochronę zdrowia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski poinformował w poniedziałek rano, że tylko w ciągu ostatniego weekendu w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarły 4 osoby, które trafiły tam w związku z zakażeniem koronawirusem. Były to dwie kobiety w wieku 62 i 79 lat oraz mężczyźni w wieku 61 i 78 lat.
Zobacz także
Co ciekawe zgonów tych wciąż nie potwierdziło Ministerstwo Zdrowia, które w porannym raporcie poinformowało, że w nocy z niedzieli na poniedziałek nie miało informacji o żadnych zgonach, zaś po południu poinformowało o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem, jednak żadna z nich nie pochodziła z Wrocławia. Z ministerialnych komunikatów wynika, że do ostatniego zgonu na terenie Wrocławia doszło w ubiegły piątek. Wówczas w naszym mieście zmarła 92-letnia kobieta.
127 pacjentów przy Koszarowej
Z danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wynika, że tylko we wrocławskim szpitalu jednoimiennym przy ul. Koszarowej, w poniedziałek rano w związku z epidemią przebywało 127 pacjentów z czego 82 u których potwierdzono COVID-19. Stan 8 pacjentów jest na tyle ciężki, że konieczne było umieszczenie ich na oddziale intensywnej terapii.
Na terenie Wrocławia chorzy na COVID-19 lokowani są też w izolatorium urządzonym w Domu Studenckim Ślężak. Obecnie przebywa tam 9 osób. Z kolei w izolatorium w Obornikach Śląskich umieszczonych zostało 20 pacjentów w tym 18 z potwierdzonym zakażeniem.
Nowe przypadki
W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń w Polsce. W statystykach nadal największy wzrost notowany jest na terenie województwa śląskiego, gdzie w ciągu całego dnia zarejestrowano 158 ze 341 nowych przypadków.
Na Dolnym Śląsku w poniedziałek przed potwierdzono 37 nowych przypadków w tym we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze oraz powiatach jaworskim, legnickim, świdnickim, bolesławieckim, kłodzkim, oleśnickim, średzkim i ząbkowickim. W sumie w naszym województwie potwierdzono do tej pory 2455 przypadków COVID-19.
ZOBACZ TEŻ: Grypa a COVID-19. Od marca na grypę zachorowało ponad 750 tys. Polaków [PORÓWNANIE STATYSTYK]
Na szczęście rośnie też liczba osób, które pokonały koronawirusa. Tylko w poniedziałek 104 pacjentów z naszego województwa otrzymało negatywne wyniki badań. W sumie od początku epidemii na Dolnym Śląsku z COVID-19 wyzdrowiało już 1241 osób.
Według najświeższych danych Ministerstwa Zdrowai w całej Polsce potwierdzono do tej pory 21 631 przypadków koronawirusa. W trakcie epidemii zmarło 1 007, które miały stwierdzone zakażenie.
Zapłaciłbyś 500 zł za test na koronawirusa?
Oddanych głosów: 1182
Tagi: koronawirus, wirus z chin, województwo dolnoślaskie, wojewoda dolnośląski, 2019-nCoV, pandemia, epidemia, SARS-CoV-2, nowe przypadki
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Wrocław 30 lat temu. Na tych zdjęciach nie poznasz swojego miasta!
53928 -
Wielka ewakuacja we Wrocławiu. Wszystko przez potężną bombę lotniczą [LISTA ULIC]
51038 -
Wrocław: na czas trwania akcji ratowników wstrzymano ruch tramwajów
46426 -
Brawurowy pościg za Ukraińcami przez środek miasta. Pędzili chodnikiem, ludzie uciekali w panice
39375 -
Wrocław: Mieszkańcy informują o wandalach. W tych miejscach jest niebezpiecznie
29060
Najczęściej komentowane
-
Obejście przepisów wyborczych przez PiS czy informacja dla mieszkańców?
3 -
Pożar ciężarówki z chemikaliami na A4. Trasa w stronę granicy zablokowana
3 -
"Je*** PiS" na 3-Majówce we Wrocławiu. "Najlepiej zróbcie to przy wyborach. Seks stulecia!"
3 -
Grypsy Przyjaciół Kota Wrocka - odc. 29
3 -
Karambol na A4! Po ciężarną pasażerkę osobówki przyleciał LPR
2
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert