Kosynierzy i Kosynierki zagrają o złote medale mistrzostw Polski

2018-06-02, Autor: prochu

Kosynierzy Wrocław w finale Polskiej Ligi Lacrosse'a! Wrocławianie w półfinale pokonali Poznań Hussars 7:4, a ich rywalem o złoto będą krakowscy Królowie. O medale z najcenniejszego kruszcu zagrają także Kosynierki, które w ostatnim sprawdzianie przed Weekendem Mistrzów uległy Poznań Hussars Ladies 4:6.

Mistrzowie Polski wygrali 7:4, chociaż początku spotkania nie mogą zaliczyć do udanych. Ekipa z Wielkopolski objęła prowadzenie już w drugiej minucie, ale po chwili Kosy odpowiedzieli trafieniem Ryszarda Matkowskiego i dwoma golami Mikołaja Śmigla. Jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Jan Rydzak, a ostatnie słowo należało do poznaniaków - do przerwy "Kosy" prowadzili 4:2.

Po przerwie poznaniacy zmniejszyli stratę do zaledwie jednego punktu. Strzelecka niemoc wrocławian trwała aż do 53 minuty, kiedy Ryszard Matkowski wykorzystał asystę Szymona Bagińskiego. Bezpieczny dystans zapewnił gospodarzom Luke Stypulkowski, który punktował w 62. i 69. minucie. Poznaniacy strzelili ostatniego gola spotkania na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem, ustalając wynik na 7:4. MVP spotkania wybrano obrońcę Kosynierów - wykonującego również wznowienia - Bartosza Kajora.

Losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się podczas Weekendu Mistrzów, który odbędzie się w Poznaniu 16 i 17 czerwca. Tam Kosynierzy zmierzą się z Kraków Kings, którzy pokonali w półfinale AZS Legion Katowice 10:3. To oznacza, że - niczym w koszykarskiej NBA - po raz czwarty z rzędu o krajowe trofeum powalczą te same zespoły. Do tej pory wrocławianie tryumfowali trzykrotnie. Jak poradzą sobie tym razem, osłabieni brakiem dwóch najlepiej punktujących zawodników sezonie zasadniczym - Daniela SmazyMikołaja Śmigla? Odpowiedź poznamy już za niecałe trzy tygodnie.

W Weekendzie Mistrzów wezmą udział także wrocławskie Kosynierki. W sobotę na Stadionie Olimpijskim odbył się ostatni turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, w którym wrocławianki zmierzyły się z Poznań Hussars Ladies. Ostatnie dwa bezpośrednie spotkania między tymi drużynami zakończyły się jednobramkowymi zwycięstwami wielkopolskich "Ladies", a tym razem poznanianki znów były lepsze - wygrały 6:4.

Z powodu braków kadrowych drużyna Kraków Queens nie stawiła się na sobotnim turnieju i mecz Kosynierki Wrocław - Poznań Hussars Ladies był jedynym rozgrywanym spotkaniem tego dnia. Weekend Mistrzów, podczas którego wrocławscy lacrossiści i lacrossistki zagrają o złoto, odbędzie się 16 i 17 czerwca w Poznaniu.