Koszykarki Ślęzy bez szczęścia w meczach reprezentacji

2017-11-16, Autor: prochu

Niewiele miały do powiedzenia reprezentacji narodowe koszykarek Ślęzy w środowych meczach eliminacji mistrzostw Europy, które w 2019 roku odbędą się na Łotwie i w Serbii. Polska przegrała na wyjeździe z Turcją 53:73, Rumunia uległa Francji 45:87, natomiast Holandia została rozgromiona przez Hiszpanię aż 92:26!

Reprezentacja Polski nie sprostała w Ankarze Turcji, przegrywając 53:73. Drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Rusina wykazała się dużą ambicją i walecznością, zwłaszcza w pierwszej kwarcie. Biało-czerwone prowadziły nawet różnicą ośmiu punktów, jednak Turczynki szybko zwarły szyki i dalsza część spotkania rozgrywała się pod ich dyktando. Agnieszka Kaczmarczyk ze Ślęzy spędziła na parkiecie 20 minut, zdobyła osiem punktów, miała też sześć zbiórek.

Znacznie wyższych porażek doznały dwie inne reprezentacje zawodniczek Ślęzy. Holandia z Kourtney Treffers i Janis Ndibą przegrała na wyjeździe z Hiszpanią aż 26:92. Mistrzynie Europy nie miały litości dla pomarańczowych, dominując od pierwszej do ostatniej sekundy. Obie wrocławskie zawodniczki spędziły na parkiecie po 14 minut. Ndiba zdobyła trzy oczka i miała trzy zbiórki, a Treffers skończyła mecz z zerowym dorobkiem punktowym.

Żadnych szans w starciu z Francuzkami nie miała reprezentacja Rumunii z Sonią Ursu-Kim. Wicemistrzynie Europy wygrały 87:45, a koszykarka Ślęzy spędziła na parkiecie 13 minut, nie zdobywając punktów.

Kolejne okienko na mecze reprezentacji w eliminacjach EuroBasketu w lutym. Kolejny mecz Ślęzy odbędzie się już 22 listopada - wtedy wrocławianki podejmą turecki AGU Spor Kayseri. Wcześniej - 18 listopada - miał się odbyć pojedynek Basket Ligi Kobiet z Pszczółką Lublin, jednak to spotkanie zostało przełożone.