Koszykarki Świtu Wrocław zdobyły Puchar Polski Niesłyszących [ZDJĘCIA]

2018-11-04, Autor: prochu

Koszykarki Świtu Wrocław wywalczyły Puchar Polski. W turnieju finałowym, który w miniony weekend rozgrywany był we Wrocławiu, gospodynie pewnie pokonały pozostałe zespoły walczące o to trofeum - Mazowsze Warszawa, IG Warszawa i ŁKSG Łódź.

Po pierwszym dniu turnieju wrocławianki przewodziły w tabeli, pewnie pokonując Mazowsze i ŁKSG (odpowiednio różnicą 27 i 30 "oczek"), ale nie mogły być pewne końcowego sukcesu. Sytuacja i wyniki wcześniejszych spotkań sprawiły, że wygrany niedzielnego meczu Świt - IG zdobywał Puchar Polski. Gospodynie świetnie poradziły sobie z presją i od pierwszych minut zdominowały rywalki - pierwszą kwartę wygrały 25:8, kolejną 27:12 i już do końca spotkania kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie zakończyło się na 52-punktowym zwycięstwie Świtu i zasłużonym triumfie w Pucharze Polski.