Koszykarski Śląsk dopełnia obowiązku [RELACJA]

2017-02-05, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław nie mieli absolutnie żadnych problemów z pokonaniem Muszkieterów Nowa Sól. Lider tabeli kontrolował przebieg spotkania przez wszystkie cztery kwarty i ostatecznie zasłużenie wygrał 86:42.

Podopieczni Dominika Tomczyka objęli prowadzenie po zaledwie siedemnastu sekundach spotkania, kiedy Michał Musijowski wyprowadził dobrym podaniem na pozycję Macieja Krakowczyka, a ten nie pomylił się rzucając za trzy. Śląsk ogólnie zanotował dobry początek, bo rozpoczął od wyniku 17:0, a w pierwszej kwarcie brylował Aleksander Dziewa (10 punktów w tej części). Center WKS-u zakończył pierwsze dziesięć minut gry efektownym wsadem.

Pierwsza kwarta - wygrana przez wrocławian 30:8 - całkowicie ustawiła spotkanie zabijając wszelkie emocje. W kolejnych ćwiartkach gospodarze próbowali się zbliżyć do Śląska, ale bezskutecznie. Tymczasem koszykarze WKS-u bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd rywali i systematycznie powiększali swoją przewagę. Licznik tym razem stanął na 44 punktach różnicy.

Trenerzy Śląska mogli sobie pozwolić na zwiększoną rotację, dzięki czemu w sobotę kilka minut otrzymali Maksymilian Zagórski i Michał Sasik. Szczególnie ten drugi zaprezentował się bardzo dobrze, bo podczas niecałych sześciu minut gry zdobył dwa punkty oraz odnotował dwie zbiórki i tyle samo bloków.

Kolejne spotkanie wrocławianie rozegrają dopiero 15 lutego w Kosynierce, a ich rywalem będzie Stal Ostrów Wielkopolski. Patrząc przez pryzmat tabeli będzie to bardzo wymagający rywal, ale Śląsk przed własną publicznością jeszcze w tym sezonie nie przegrał.

Muszkieterowie Nowa Sól - Śląsk Wrocław 42:86 (8:30, 17:13, 9:16, 8:27)
Muszkieterowie: Ostrowski 8, Bednarczyk 8 (2), Krawczyk 7 (1), Zywert 6, Łopiński 3 (1), Winiarski 3 (1), Busz 3, Ludwisiak 2, Chorągwicki 2, Polewiak 0, Nowak 0, Kamrowski 0.
Śląsk: Dziewa 24, Jakubiak 15 (1), Krakwczyk 13 (2), Ratajczak 10, Żeleźniak 6 (1), Musijowski 5, Stawiak 5, Zagórski 3 (1), Wysocki 3, Sasik 2, Bożenko 0.