Koszykarski Śląsk kończy rok wygraną i pozostaje liderem II ligi

2011-12-17, Autor: Piotr Kolisko
Wrocławski Śląsk pozytywnie zakończył aktualny rok. Zwycięstwo z GTK Fluor-Britam Gliwice w wyjazdowym meczu ostatniej tegorocznej kolejki pozwoliło podopiecznym trenera Rafała Kalwasińskiego na umocnienie się na pozycji lidera II ligi.

Wiele serca, charakteru i zaangażowania musieli włożyć w trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo zawodnicy WKS Śląsk Wrocław. Lider tabeli II ligi, wrocławski Śląsk pokonał na wyjeździe GTK Fluor-Britam Gliwice 75:69 kończąc tym samym pierwszą rundę sezonu zasadniczego na fotelu lidera.

– Mogliśmy ten mecz wygrać nie doprowadzając jednocześnie do nerwowej końcówki. Kiedy odskakiwaliśmy na kilka oczek, nasze kontrataki nie kończyły się zdobyciem punktów, co wprowadziło w nasze szeregi nieco zdenerwowania. Naszym zdaniem przewinienia techniczne były nam przyznane niesłusznie, ale każdy ma swoje zdanie. Nasi chłopcy podjęli walkę i chwała im za to –  podsumował po meczu drugi trener wrocławian Grzegorz Krzak.

Mistrzowie pierwszej rundy grupy B II ligi choć nie grali porywająco wygrali wszystkie kwarty spotkania. Zmienna defensywa ekipy Ryszarda Poznańskiego sprawiała wrocławianom spore problemu uniemożliwiając wstrzelenie się w ataku zawodnikom Śląska oprócz niezawodnego Mirosława Łopatki.

34-letni środkowy jako jedyny nie miał problemów z ogrywaniem swoich przeciwników. Mimo, że rozpoczął mecz z ławki rezerwowych już do przerwy miał na swym koncie 12 punktów. Całe zawody zakończył z 24 oczkami oraz 10 zbiórkami często nie tylko kończąc akcje spod samego kosza, lecz inicjując je również z obwodu.

Mecz w Gliwicach pokazał, że garściami z taktyki trenera Ryszarda Poznańskiego czerpie przede wszystkim Paweł Szymański, który zdobył dla swojej drużyny 22 oczka bezkarnie wykorzystując każdy wolny centymetr parkietu. To on, wraz z doświadczonym Stanisławem Mazankiem oraz  byłym graczem wrocławskiego Śląska - Przemysławem Maloną sprawiał, że jego zespół nawiązywał równą walkę z ekipą z Wrocławia.

Drobnych urazów w tym starciu doznało dwóch zawodników Śląska. Adrian Mroczek-Truskowski stłukł sobie nadgarstek pod koniec pierwszej połowy meczu, a Marcin Kowalski mięsień w czwartej kwarcie. Kolejny mecz wrocławskiŚląsk rozegra dopiero 7 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim. Najprawdopodobniej w tym spotkaniu zadebiutuje Rafał Glapiński, nowy rozgrywający WKS-u.

GTK Fluor-Britam Gliwice - WKS Śląsk Wrocław      69:75 [20:22, 14:16,16:20, 20:21]

Punkty dla GTK: Szymański 22, Malona 14, Mazanek 12, Mol 10, Stankala 4, Kołcz 3, Antoniak 2, Sobański 2, Nawrot

Punkty dla WKS Śląsk: Łopatka 24, Bluma 9, Płatek 8, Mroczek-Truskowski 8, N. Kulon 8, M. Kowalski 6, Leszczyński 4, Hyży 4, Grygiel 4, Bochenkiewicz