Koszykarskie MP U20: WKK zagra o 7. miejsce, Śląsk o finał

2019-03-02, Autor: prochu

Trzeci dzień turnieju finałowego koszykarskich mistrzostw Polski do lat 20 nie przyniósł wielu emocji. I nie chodzi bynajmniej o trzymające w napięciu spotkania - bo tych nie brakowało - ale o końcowe rozstrzygnięcia, bo półfinalistów poznaliśmy już w czwartek. Dzień później odbyły się mecze ustalające końcową kolejność w grupach.

WKK Wrocław przegrał ostatni mecz w grupie z MKS-em Pruszków, chociaż w pierwszej połowie to wrocławianie nadawali ton rywalizacji. Na nieco ponad 3 minuty przed końcem MKS prowadził jednym punktem (79:78) i wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą, ale pruszkowianie zanotowali wtedy serię dziewięciu "oczek" bez odpowiedzi WKK. To zaważyło o końcowym rozstrzygnięciu. Dodajmy, że wrocławianie musieli radzić sobie bez Michała Sitnika, który - decyzją trenera Sebastiana Potocznego - cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Teraz koszykarzy WKK czeka potyczka o 7. miejsce, w której zmierzą się z Treflem Sopot.

Z kolei dla Exact Systems Śląska potyczka z Rosą była dobrym przetarciem przed meczem półfinałowym. I choć końcowy wynik wskazuje na emocjonującą końcówkę, to tak naprawdę podopieczni Jacka Krzykały poza wyrównanym poczatkiem prowadzili przez niemal 40 minut. Najwyższa przewaga WKS-u wynosiła 16 "oczek" (60:44 na koniec trzeciej kwarty), a skromne zwycięstwo to efekt rozluźnienia w końcówce. Koszykarze Śląska mogą teraz myśleć o ostatniej przeszkodzie na drodze do finału, czyli o starciu z AGH Koroną Kraków.