Koszykówka: Księżak lepszy od Śląska

2010-12-17, Autor: Patryk Załęczny, pk
Koszykarze Śląska nie przedłużyli serii zwycięskich spotkań. W ostatnim spotkaniu wyjazdowym w Łowiczu ulegli wyraźnie zespołowi Księżaka.

Po ostatnim bardzo ważnym zwycięstwie nad KK A-Bild Bytom zawodnicy Śląska wlali w serca swoich kibiców odrobinę nadziei, iż kolejne spotkania w ich wykonaniu będą już tylko lepsze oraz że fatalna seria 7. porażek z rzędu już z pewnością się nie powtórzy. Niestety, cztery dni po emocjonującym meczu z Bytomianami nadeszła kolejna przegrana, tym razem z nieco wyżej sklasyfikowanym zespołem z Łowicza.

Początkowa faza meczu była w miarę wyrównana, jednak słabsza skuteczność wrocławian w pierwszej kwarcie pozwoliła im zdobyć zaledwie 13 punktów przy 17 "oczkach" przeciwników. To właśnie problem ze skutecznością jest największym mankamentem WKS-u w tym sezonie, przez co zespół z Wrocławia ma poważne problemy z drużynami preferującymi twardą grę w obronie.

Niestety w kolejnej odsłonie spotkania na parkiecie dominowali już praktycznie tylko gospodarze, którzy zaaplikowali gościom aż 28 punktów i po dwóch kwartach prowadzili z wrocławianami różnicą 13 "oczek". W pierwszej połowie spotkania koszykarze Śląska mieli bardzo duże problemy z upilnowaniem Bartosza Włuczyńskiego. Ten mierzący zaledwie 176 cm rozgrywający Księżaka nie tylko bardzo dobrze rzucał, ale również swoimi podaniami często otwierał łowiczanom drogę do kosza. W całym spotkaniu wspomniany 22-latek zgromadził na swoim koncie 26 punktów i został tym samym najlepszym strzelcem meczu.

Tuż po przerwie Śląsk poprawił nieco swoją grę w defensywie, nie popełniając aż tyle błędów co w drugiej odsłonie meczu. Niestety gospodarze również nie pozwalali na zmasowane ataki ze strony przyjezdnych i trzecia kwarta zakończyła się tylko minimalnym zwycięstwem Śląska 21:19.

Kibice zgromadzeni w hali w Łowiczu byli po tej kwarcie odrobinę zaniepokojeni końcowym wynikiem, jednak w decydujących fragmentach ostatniej odsłony tego sportowego widowiska zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gracze miejscowych, którzy ostatecznie pokonali wrocławian 79:67. Obok wspomnianego wcześniej Włuczyńskiego bardzo dobre zawody wśród zwycięzców rozegrał również Adam Gołuch, który zanotował 17 punktów. W szeregach przegranych najlepiej wypadło trio w składzie: Wojciech Suprun (18 punktów), Wojciech Leszczyński (16 punktów) oraz Adrian Mroczek-Truskowski (15 punktów).

Po tym spotkaniu sytuacja Śląska nie uległa zmianie i wrocławianie nadal okupują 15. pozycję w tabeli II ligi grupy B. Koszykarze WKS-u będą mogli się jednak bardzo szybko zrehabilitować za porażkę w Łowiczu, gdyż już w najbliższą niedzielę rozegrają kolejne spotkanie. Ich przeciwnikami będą liderzy grupy - Open Florentyna Pleszew.

Księżak Łowicz 79:67 WKS Śląsk (17:13, 28:19, 19:21, 15:14)

WKS Śląsk: Suprun 18, Leszczyński 16, Mroczek-Truskowski 15, Zyskowski 7, Kulon 5, Fiks 3, Bochenkiewicz 3, Sęk 0, Bodziński 0

Księżak Łowicz: Włuczyński 26, Gołuch 17, Rajkowski 14, Malona 10, Kucharek 5, Nogalski 5, Burza 2, Drelich 0, Snochowski 0