Reklama

Koza z nowotworem już bezpieczna. Ekostraż odebrała ją właścicielowi

28/10/2024 13:23

Skrajnie cierpiąca koza z ogromnym nowotworem w pyszczku w końcu uratowana. Po ponad 2 miesiącach walki o zdrowie i życie zwierzęcia Ekostraży udało się odebrać ją właścicielowi z Sulistrowiczek.

O temacie informowaliśmy już w sierpniu, kiedy Ekostraż interweniowała w sprawie skrajnie zaniedbanej kozy w Sulistrowiczkach k. Sobótki. Wizyta wolontariuszy zakończyła się wtedy atakiem ze strony agresywnego właściciela, który biegał za przedstawicielami Ekostraży z widłami, oblewał ich wodą, bił kijami i rzucał w nich kamieniami. 


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 


Walka o ratunek zwierzęcia trwała aż 2 miesiące. Nareszcie się udało. Cierpiąca koza została odebrana w asyście policji na podstawie postanowienia prokuratora i przebywa pod opieką Ekostraży. 

Reklama

- Obiecaliśmy, że staniemy na głowie, a ją odbierzemy patologicznemu oprawcy i udzielimy pomocy oraz leczenia w niebywałym cierpieniu. Dotrzymaliśmy słowa i chociaż zwyrodnialec nieleczoną kozę ukrył, a podmioty publiczne w Sobótce cechuje od 2010 roku wyjątkowo indolencja w zakresie utrzymywanych przez tego zwykłego zwyrodnialca stada kóz, mamy ją - poinformowała Ekostraż.


Koza cierpiała od wielu miesięcy, a guz w jej pyszczku nieustannie się powiększał, coraz bardziej utrudniając jedzenie. Guz ma gigantyczne rozmiary, ale jeszcze jest szansa na leczenie chirurgiczne, o ile nie nacieka zbyt mocno na kości. Zwierzę ma wkrótce przejść szczegółowe badania.

Reklama

- Brak nam słów, kiedy pomyślimy, ile wycierpiała ta koza, nie mogąc efektywnie jeść i jak to bardzo bolało. Włóżcie sobie grejpfruta do buzi i żyjcie tak miesiącami. Guz u kozy zaczyna się rozpadać, sączy się z niego krew. W sierpniu, kiedy ją poznaliśmy, guz był wyżerany przez larwy much - czytamy w komunikacie Ekostraży.


W sprawie pozostałego stada kóz, któremu brak m.in. adekwatnego do pogody schronienia czy odpowiedniej opieki medycznej - zwierzęta kulejąc chodzą po całej wsi - Ekostraż również złożyła wniosek do gminy o ich odebranie. Postępowanie w tym zakresie jest na końcowym etapie.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości