Krzysztof Włodarczyk pokonał Leona Hartha!

2016-12-11, Autor: prochu

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk jednogłośną decyzją sędziów wygrał walkę z Leonem Harthem podczas gali "Królowie Nokautu", która odbyła się we wrocławskiej Orbicie.

Po wyrównanych pierwszych rundach, Włodarczyk z minuty na minutę zaczął przejmować inicjatywę i wyprowadzać więcej celnych ciosów. Niejednokrotnie spychał rywala pod liny, ale nie udało mu się zakończyć walki przed czasem, a był tego bardzo bliski w siódmej i jedenastej rundzie. I choć nie udało mu się znokautować Hartha, który próbował nieśmiałych ataków, to decyzja sędziów była jednogłośna. Dwóch z nich punktowało 116:112 na korzyść "Diablo", a trzeci wskazał 115:113, również na korzyść Polaka. Włodarczyk dzięki tej wygranej obronił pas mistrza IBF Continental w wadze junior ciężkiej i dużo wskazuje na to, że w przyszłym roku zawalczy o tytuł mistrza świata.

W pozostałych walkach Michał Cieślak pokonał w trzeciej rundzie przez nokaut techniczny Nikodema Jeżewskiego (waga junior ciężka), Przemysław Runowski jednogłośną decyzją sędziów wygrał z Mykolą Vovką (waga super półśrednia), a Przemysław Zyśk również przez decyzję sędziów okazał się lepszy od Rusłana Mokrytskyego (waga super półśrednia). W wadze półciężkiej Marek Matyja na punkty pokonał Olegsa Fedotovsa, a w wadze lekkiej Nadzir Bakhshyieu po jednogłośnej decyzji sędziów wygrał z Konradem Dąbrowskim.

Podczas imprezy Wojciech BartnikMaciej Zegan organizowali licytację m.in. koszulki z podpisami uczestników sobotniej gali, z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację Mariusza Cendrowskiego. Olimpijczyk z Sydney w listopadzie uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego ma uszkodzony kręgosłup.