zamknij

Sport

KSB: Wrocławska inauguracja kontra stoper Beaty Henke

2012-05-28, Autor: Piotr Kolisko
Pomiary boiska, odmierzanie czasu ze stoperem w ręku, przegrana walkowerem i triumf w drugim niedzielnym spotkaniu - tak sezon baseballowy na wrocławskim Zakrzowie otworzyli gracze KSB.

Połowicznym sukcesem zakończyli inaugurację na nowym stadionie mieszczącym się na wrocławskim Zakrzowie baseballiści KSB. Przegrana walkowerem i wygrana w drugim spotkaniu rozegranym kilkadziesiąt minut później przejdzie do annałów baseballu w Polsce jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych i niecodziennych wyników sportowych.

Reklama

 

Warto wspomnieć na wstępie, iż zawodnicy wrocławskiego KSB stawili się na mecz w pełnym składzie gdyż od wczesnych godzin porannych przysposabiali teren na wrocławskim Zakrzowie do warunków, które spełniałby wymogi i oczekiwania związane z występami w Extralidze.Pomimo braku zastrzeżeń ze strony sędziowskiej i rozpoczęcia pierwszego pojedynku gracze z Bydgoszczy po rozegraniu pierwszego inningu zgłosili protest, w którym postulowali, iż odległość między belką bazy domowej a górką miotacza jest zbyt krótka. Po zmierzeniu odległości i stwierdzeniu niezgodności z regulaminem skład sędziowski zarządził kilkunastominutową przerwę w czasie której wrocławianie mogli usunąć zaistniałą usterkę.

 

I nie byłoby w tym fakcie nic dziwnego gdyby reakcja zespołu Bazy Bydgoszcz a konkretnie Beaty Henke (Pani Beata Henke piastuje w klubie z Bydgoszczy funkcję prezesa i głównego pomiarowego), która ze stoperem w ręku postanowiła wymierzyć sprawiedliwość w niedzielne południe.

 

Faktem jest, iż wrocławianie przekroczyli o kilka minut czas na usunięcie niedociągniecia (wyznaczony regulaminem Extraligi), jednak istotnym w całym zajściu jest też kwestia dopuszczenia do meczu boiska sportowego na Zakrzowie przez arbitrów. Zgłoszenie ewentualnych reklamacji w czasie trwania pojedynku i brak inicjatywy ze strony drużyny przeciwnej by mecz zakończył się w sportowej atmosferze należy uznać za zupełnie niestosowny. W ten właśnie sposób, drogą pozasportową zawodnicy z Bydgoszczy świętowali sukces w pierwszym pojedynku z KSB.Do drugiego niedzielnego spotkania doszło już jednak bez przeszkód a gracze KSB zwyciężyli 6:2 prezentując baseball pełen pasji - baseball ten sam, który dał im brązowy medal Mistrzostw Polski. KSB zdobywało punkty w każdej z czterech pierwszych zmian meczu a na górce miotacza dobrze spisywał się Marcin Musiałek, który do czwartej zmiany zaliczył aż 6 strikeoutów oraz pozwolił rywalom jedynie na 2 skuteczne odbicia.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Zawodnik 2012-05-29 13:25:05

  Powiem tak, sędziowie przed meczem nie mierzą odległości pomiędzy bazami i w moim mniemaniu nie mozna im NIC zarzucić, goście się zorentowali w trakcie meczu i dlatego poprosili o weryfikację. Fakt p Henke ze stoperem przesadzała, sama nie do końca ma czyste sumienie jeśli chodzi o regulamin rozgrywek, byleby rozegrac mecz!!!Zdanie ``oraz pozwolił rywalom jedynie na 2 skuteczne odbicia.`` troche niefortunne bo wygląda na to, że Bydgoszcz dwa HRy odbiła.

  0 0
 • ~Roggen 2012-05-29 13:28:23

  Bardzo stronniczy artykuł jak na taki znany serwis.
  Oczywiście, każdy ma swój punkt widzenia i może wypowiadać sobie swoje zdanie w taki czy inny sposób. Skoro zawodnicy wrocławskiej drużyny stawili się dużo wcześniej, to mięli wystarczająco czasu, żeby przygotować boisko w przepisowy sposób, więc jeśli ktoś teraz ma wielkie pretensje, że ten czy tamten stał ze stoperem i liczył to chyba zaprzecza sam sobie. Niestosowny jest jedynie fakt pobłażliwego traktowania regulaminu a jak już ktoś walczy o swoje zgodnie z tym co napisane, to zaczyna się piętnowanie. I to nie ma żadnego znaczenia z jakiej drużyny ktoś nie domierzył starannie wymiarów, które od lat są ściśle określone, ale znaczenie ma fakt, że było to sprzeczne z regulaminem. Przymykanie oka na takie błędy (żeby nie mylić z niedociągnięciami) nigdy nie wyniesie tej dyscypliny z niszy w jakiej się znajduje. Więc jeszcze raz gratuluje Panie Kolisko \"świetnego\" artykułu, niech zapisze Pan go sobie w annałach baseballa albo nawet footballa, bo do annałów baseballu pewnie nie trafi i zostanie zapomniany jak cała dyscyplina.

  0 0
 • ~Zawodnik EKU 2012-05-30 23:10:47

  Moim zdaniem bardzo dobry artykuł, pokazujący w sposób bardzo delikatny zachowanie Pani Henke, której powinno być wstyd, taka stara, a ... nie chcę nikomu ubliżać ale takie zachowania psują ten sport, podwórko baseballowe jest bardzo małe, wszyscy się znają nie robi się takich rzeczy. To świadczy o drużynie, która zostaje postrzegana jako drużyna bez charakteru i nie ma szacunku w swoim środowisku, niestety. Nie gram już ale kiedyś mogliśmy brać w ciemno walkower w meczu z MG której pomyliły się godziny rozegrania meczu i pomimo tego że nie byliśmy przyjaciółmi z MG zgodziliśmy się rozegrać ten mecz, (przegraliśmy, zabrakło nam 1 zwycięstwa do awansu do play-off) ale zachowaliśmy się jak...(sami sobie odpowiedzcie) ale na pewno nie jak TCHÓRZE! Oczywiście drużyna z Wrocławia dała ciała i nie podlega to wątpliwości ale takie artykuły pokazujące niehonorowe zachowanie w sporcie muszą być. Gratulacje dla p. Kolisko

  0 0
 • ~do Zawodnik 2012-05-30 23:18:20

  "Zdanie ``oraz pozwolił rywalom jedynie na 2 skuteczne odbicia.`` troche niefortunne bo wygląda na to, że Bydgoszcz dwa HRy odbiła."

  widać że nie masz pojęcia o baseballu można wygrać mecz 5:0 nie odbijając ani jednego hita, zanim odpiszesz spytaj się kolegów z drużyny czy to możliwe, chyba że jesteś Zawodnikiem innej dyscypliny.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że kampania przed II turą wyborów prezydenckich była brutalna?
Oddanych głosów: 531